Sanliurfa'da 400 Ögrenciye Üniversite Hazirlik Seti

Haliliye Belediyesi tarafindan yürütülen ücretsiz üniversite hazirlik kursundan faydalanan 400 ögrenciye, üniversiteye hazirlik kitap seti dagitildi.

Sanliurfa'da 400 Ögrenciye Üniversite Hazirlik Seti
Haliliye Belediyesi, gençlerin gelecege emin adimlarla hazirlanmasi için tüm imkanlarini seferber ediyor. Kültür ve Sosyal Isler Müdürlügü bünyesindeki Bahçelievler Gençlik ve Egitim Merkezi, gençlerin egitim yuvasi oluyor. Her yil oldugu gibi bu yilda, kurslardan faydalanan gençler için üniversite hazirlik kitap seti hazirlandi. Recep Tayyip Erdogan Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen programla 400 ögrenciye 11 kitaptan olusan 4 bin 400 adet üniversiteye hazirlik kaynak kitap seti hediye edildi.

Programin açilisinda konusan Haliliye Belediye Baskani Mehmet Canpolat, gençlerin gelecege daha iyi adimlarla hazirlanmasi için her zaman egitime destek vereceklerini ifade ederek, “Sürekli gençlige yatirima, gelecegimize yatirima devam ediyoruz. Türkiye Yüzyilinda da bize yakisan budur, Cumhurbaskanimizin ifadesiyle. Türkiye gençligiyle saha kalkmis, insallah gelecege damga vuracak lider ülke, dünyanin ilk 5 ülkesine girebilecek bir konumda yoluna devam ediyor. Tabi ki Sanliurfa, özelinde Haliliye bizlerin çalismasiyla her geçen gün güzellesiyor. Insana yatirim, gençlige yatirim, gelecege yatirim son derece kiymetli ve ehemmiyetli. Bu mahiyette Haliliye Belediyesi olarak rutin islerin yani sira bizler de gerek sportif, gerekse egitim ve ögretime destek, hazirlik anlaminda birçok kurs merkezimiz ögrenci kardeslerimizin emrinde ve hizmetinde. Bu dogrultuda 2019 yilindan bugüne kadar resmi rakamlara göre 4 bin 350 ögrenci kardesimizi üniversite sinavina hazirladik. Yaklasik 1000’in üzerinde ögrenci kardeslerimiz içerisinde tip fakültesi olmak üzere üniversiteyi kazandi, su anda okuyorlar. Bugün de yine yaklasik 400 ögrencimize 11 bölümden olusan 4 bin 400 adet olan soru kitaplarimizi dagitacagiz. Kurslarimiz, okuma salonlarimiz, kütüphanelerimiz haril haril çalisiyor. Bir taraftan egitime bir taraftan spora yatirimlarimiz devam ediyor. Bugün bu programa katilan basta valimize, degerli protokolümüze ve gelecegin mimarlarinin, mühendislerinin Haliliye’den, Sanliurfa’dan çikacagina inandigim degerli ögrenci kardeslerime ve hocalarimiza tesekkür ediyorum, saygilar sunuyorum” dedi.

Sanliurfa Valisi Salih Ayhan ise egitime saglanan destekler için Baskan Mehmet Canpolat’a tesekkür ederek, “Ilimizde genel anlamda egitim ve ögretim faaliyetlerine çok agirlik veriyoruz. Iyi bir egitim, ögretim faaliyetinin yapilmasiyla birlikte yine isleri zenginlestirerek daha anlamli hale getiriyoruz. Her sey unutulur ama insani sekillendiren degerler unutulmaz. Bu kitaplar, bu yardimci kaynaklar insallah hayat yolculugunda gençlerimize anlamli olur diyorum. Belediyemizin bu sürece dahil olmasi çok mutlu ediyor beni. Gençlik merkezlerimizin, okuma salonlarinin özellikle çocuklarin o mekanlarda soluklandigini, o mekanlarda hayata hazirlandiklarini görmek beni mutlu ediyor. Haliliye Belediyesi’nin bu konuda öncü bir çalismasi var. Insallah el birligiyle, hep birlikte çocuklarimizi hayata hazirlayacagiz. Baskanimi tebrik ediyorum, tesekkür ediyorum, mutlu olduk. Insallah gençligimiz gelecegimiz, ümidimizdir. Ne yapsak azdir diyorum” diye konustu.

Belediye bünyesindeki Gençlik ve Egitim Merkezindeki imkanlardan faydalandiklarini ifade eden gençler de, saglanan imkanlar ve kitap setleri için Haliliye Belediyesine ve Belediye Baskani Mehmet Canpolat’a tesekkürlerini iletti. Üniversiteye hazirlik kitap seti dagitim programina; Sanliurfa Valisi Salih Ayhan, AK Parti Il Baskani Abdurrahman Kirikçi, Haliliye Kaymakami Serap Özmen Çetin, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, Hilvan Belediye Baskani Aslan Ali Bayik, meclis üyeleri, baskan yardimcilari ve çok sayida ögrenci katildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI