Sahte Kripto Borsasinin Tuzagina Düsüp Dolandirildi

Ankara’da kripto borsasina girerek kar elde etmeye çalisan Ercan Tüfekçi, bin 860 lira dolandirildigini iddia etti. Kendisine ulasan kripto firmasinin hesabina 100 dolar yatirdigini ve iki senedir parasinin karlandigi vaadiyle kandirildigini söyleyen Tüfekçi, telefonuna yüklenen uygulamaya artik erisim saglayamadigini ve yatirdigi ana parasinin çalindigini söyleyerek yetkililerden yardim istedi.

Sahte Kripto Borsasinin Tuzagina Düsüp Dolandirildi
Ankara’da kamu çalisani olan 45 yasindaki Ercan Tüfekçi, iddialara göre 2 sene önce cep telefonuna gelen bir mesajla kripto borsasina giris yapti. Kendilerini kripto para firmasi çalisani olarak tanitan kisilere 100 dolar göndererek siteme giris yaptigini aktaran Tüfekçi, yatirdigi dövizin karsiligi olan bin 860 lirasinin degerlenecegi vaadiyle kandirildigini öne sürdü. Cep telefonuna yüklenen program sayesinde parasinin takibini yapabildigini ancak müdahalede bulunamadigini söyleyen Tüfekçi, esas soku ise degerlendigini sandigi parasini çekmeye çalisirken yasadigini belirtti.

Karlanan parasini çekmek bir yana, yatirdigi ana parasina erisemeyen Tüfekçi, ikinci soku ise sisteme giremeyince yasadi. Durumla ilgili firma yetkilileriyle irtibat kurmaya çalistigini aktaran Tüfekçi, somut bir çözüme ulasamadigini, telefondaki kisilerin kendisini oyaladigini aktardi. Dolandirildigini öne süren Tüfekçi, pisman oldugunu ifade ederek yetkililerden yardim istedi.

"Sisteme sürekli para yatirmami istiyorlardi"

Kendisinden sürekli para istendigini söyleyen Tüfekçi, "Bana hesap numarasi atmislardi. Ben de o hesaba 100 dolar göndermistim. Bin 860 lira para ediyordu. Sonra bana bir hesap açtilar. O hesaptan sanki sürekli bir seyler kazaniyormusum gibi yaptilar. Hesabin sifresini de bilmiyorum. Benim hesaba girip müdahale etme hakkim yoktu. Iyi ki daha fazla para kaptirmamisim. Sürekli ariyorlardi. ’250, 500 dolar yatirin’ diyorlardi. Sisteme sürekli para yatirmami istiyorlardi. Kandirmak için ellerinden geleni yaptilar" diye konustu."Sanki kirk yillik arkadasimmis gibi hitap ediyorlardi"

Dolandiricilarin samimi tavirlarina aldandigini söyleyen Tüfekçi, "Insanlara yüksek kar vadediyorlar. Insanlar da bir seyler kazanacagini düsündügü için inaniyor. Ben kandim, baskalari kanmasin. Bütün vatandaslara sesleniyorum; bunlarin geneli dolandirici. Itibar etmesinler. Ihtiyacim için basvurmamistim. Sürekli aramalarla beni ikna ettiler. Sanki kirk yillik arkadasimmis gibi hitap ediyorlardi. Benim kandirilmamdaki en önemli sebep benimle samimi konusmalariydi" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI