Niksar'da Içme Suyu Sebeke Projesi Bu Yil Basliyor

Proje yürütücülügünü Ilbank’in yaptigi, Niksar Belediyesinin proje uygulayicisi oldugu, Dünya Bankasinin Proje finansörü oldugu “Içme Suyu Sebeke Projesi” start aliyor.

Niksar'da Içme Suyu Sebeke Projesi Bu Yil Basliyor
Sürdürülebilir Sehirler II Programi çerçevesinde yapimi planlanan, Niksar Içme Suyu Sebeke projesinin bilgilendirme toplantisi yapildi.

Belediye Dügün Salonunda yapilan toplantida proje hakkinda bilgiler veren Niksar Belediye Baskani Özdilek Özcan, uzun ugraslar sonucu içme suyu projesini hayata geçirmenin mutlulugunu yasadiklarini belirterek; “Niksar Su ve Atiksu Projesinin devami olan Niksar Içme Suyu Sebeke projesi çerçevesinde; “194 Km içme suyu sehir sebekesinin bütünü, 8 Bin 500’e yakin ev baglantisi gerçeklestirilecek. Bu yil içerisinde yapim ihalesini tamamlayarak çalismalara baslamayi ve devaminda öncelikli ana arterlerden baslamak üzere üst yapi hizmetleri olan asfalt ile kaldirim çalismalarini gerçeklestirmeyi planliyoruz. Bu proje ile birlikte asbest borulardan, döküm borulardan ve pvc borulardan da kurtulacagiz. Yapilacak çalisma merkezden disa dogru olacak. Çalismanin biran önce bitirilebilmesi için yine tek bir güzergahtan degil, kanalizasyon çalismasinda oldugu gibi farkli alanlardan çalismalarimizi sürdürecegiz. Hemserilerimizin bu kayip kaçaktan kaynakli maliyetleri de asagi çekecegiz ve daha saglikli su içecegiz. Su kaynaklarimizi dogru kullanacagiz, küresel isinmadan dolayi suya yapilan yatirimin bütün yatirimlardan daha kiymetli oldugunu ifade etmek istiyorum. Kanalizasyon çalismalarindan dolayi yol, kaldirim gibi yerlerimize geçici tamiratlar yaptik, insallah içme suyu projemizin tamamlanmasiyla yollarimiz kaldirimlarimiz sifir asfalt ve piril piril sekilde yeniden yapilacak. Niksar’imiza hayirli olsun” dedi.

Bilgilendirme toplantisi sonunda katilimcilarin soru ve düsünceleri de ele alinarak cevaplandirildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI