Kusadasi Belediyesi'nden Çocuklara Süt Destegi

Sosyal belediyecilik alaninda yürüttügü çalismalarla dikkat çeken Kusadasi Belediyesi, yeni bir projeyi daha yasama geçirmeye hazirlaniyor. Ilkokul, ortaokul ve üniversite ögrencileri için beslenme destegi sunan Kusadasi Belediyesi bu kez de 2-5 yas arasi çocuklari olan ihtiyaç sahibi ailelere çocuk basina haftalik 2 litre süt desteginde bulunacak.

Kusadasi Belediyesi'nden Çocuklara Süt Destegi


Kentte yasayan tüm kesimleri kapsayacak sosyal projeler üreten Kusadasi Belediyesi, artan enflasyon rakamlari ve art arda gelen zamlar nedeniyle alim gücü giderek düsen hemsehrilerini yalniz birakmiyor. 2022 yilinda sosyal yardimlarini bir önceki yila göre 4 kat artirarak 4 milyon 601 bin TL’ye yükselten Kusadasi Belediyesi, 2023 yilina yeni sosyal projelerle basladi.

Yilin ilk Meclis toplantisinda alinan karar dogrultusunda geçtigimiz hafta ilk ve ortaokul ögrencileri için beslenme çantasi destegi projesini baslatan Kusadasi Belediyesi simdi de büyüme çagindaki 2-5 yas arasi çocuklar için süt destegi projesine basliyor.

Her çocuk için ayda 8 litre süt

“Kusadali Çocuklar Likir Likir Süt Içiyor” sloganiyla yasama geçirilen projede ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yas arasi her bir çocugu için haftalik 2 litre süt desteginde bulunacak. Kusadali çocuklarin, süt ve süt ürünlerine gelen zamlar nedeniyle kemik gelisimleri ile ilgili sorun yasamadan saglikli büyümelerini saglamak amaciyla uygulanacak proje için basvurular basladi.

Projeden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, projenin resmi internet sitesi olan ‘sutdestegi.kusadasi.bel.tr’ adresinden ve 444 71 14 numarali Güvercin Masa hatti araciligiyla basvuru yapabilecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI