Kizini Taciz Eden Zanli Tahliye Olunca Annesi Isyan Etti Açiklamasi 'Tecavüze Mi Ugramasi Lazim'

Kirsehir’de arkadasinin 7 yasindaki kizina kiymali pide bahanesiyle tacizde bulunan ve alt sinirdan ceza alan okul hademesinin cezaevinden çikmasina isyan eden anne "Çocugumun tecavüze mi ugramasi lazim" diyerek isyan etti.

Kizini Taciz Eden Zanli Tahliye Olunca Annesi Isyan Etti Açiklamasi 'Tecavüze Mi Ugramasi Lazim'


Arkadasinin kizina kiymali pide bahanesiyle okulda tacizde bulundugu ileri sürülen okul hizmetlisinin aldigi cezaya aile itiraz etti. Sanik M.K., hazirlanan iddianamede ’çocugun cinsel istismari ve cinsel istismar’ suçlarindan Kirsehir Agir Ceza Mahkemesinde yargilandi. Sosyal çalismaci esliginde ifade veren magdur B.S. (7); taciz gününden önce de kendisine sanik M.K.’nin uygunsuz hareketlerde bulundugunu ve kiymali pide bahanesiyle arkadan sarildigini söyledi.

Sosyal çalismacilarin da denetiminde farkli zamanlarda ifade veren magdur B.S.’nin annesi I.S. kararin ardindan yaptigi açiklamada; "Geçtigimiz haziran ayinda 7 yasinda olan kizim okuldaki hademe tarafindan tacize ugradi. Sikayet ettik okul hademesi ise alt sinirdan ceza aldi. Ögrendim ki, tahliye olmus ve cezaevinden çikmis. Bu taraz insanlarin ceza almasi için çocugumun tecavüze mi ugramasi lazim" dedi."Kendim ve çocugum korkuyoruz"

Yasanan olay sonrasi kendisinin ve çocugunun korku içerisinde oldugunu anlatan anne I.S., "Çocugum ve kendim psikolojik tedavi aldik. Okula gitmek istemedigi gibi pedagog tedavisi de görmek istemiyor. Ben sadece adalet istiyorum. Sanigin elini kolunu sallayarak gezmesini istemiyorum. Kimsenin çocugu böyle bir sey yasamasin. Bana dedikleri ’Tacize ugradi tecavüze ugrasin’ gibi bir sey oldu. Avukatimiz üst mahkemeye itirazda bulunmus Kirsehir’de olan bu ikinci vaka bugün benim çocuguma belki de yarin sizlerin çocuguna olacak. Adaleti kendimiz mi saglayacagiz. Benim esim o tacizciyi öldürse cezaevine gidecek." diye konustu.Olay

Asikpasa Ortaokulunda meydana gelen olayda sanigin, 7 yasindaki magdur B.S.’yi kiymali pide verme bahanesiyle ilkokul bahçesinden çagirarak ortaokul binasinda bulunan olay yerine götürdügü ve çocugun cinsel organina elleyerek sürtme eylemini gerçeklestirdigi kanaatine varildi. Sanik M.K., 4 yil 2 ay ceza alarak Kirsehir E Tipi Cezaevi’ne gönderilmisti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI