Ismail Saib Sencer Il Halk Kütüphanesi Müdürlügü 600 Bini Askin Materyal Ile Okurlara Hizmet Veriyor

Erzurum Ismail Saib Sencer Il Halk Kütüphanesi Müdürlügü 600 bini askin materyal ile okuyucularina hizmet vermeye devam ediyor. Turizm Bakanligina bagli olan kütüphane, içerisinde barindirdigi çesitli etkinliklerle de okuyuculara farkli deneyimler sunuyor.

Ismail Saib Sencer Il Halk Kütüphanesi Müdürlügü 600 Bini Askin Materyal Ile Okurlara Hizmet Veriyor
Yakutiye ilçesine bagli olan Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi, Somunoglu caddesi üzerinde bulunan Ismail Saib Sencer Il Halk Kütüphanesi, okuma salonlari, ödünç verme bölümleri, sinema, konferans salonlari, bireysel çalisma bölümleri, oyun ve eglence alanlari ve Maker atölyelerini de içerisinde bulunduruyor. Türkiye’nin en büyük halk kütüphanesi olma özelligine sahip olan kütüphane bu özellikleriyle sosyal ve sanatsal etkinliklerinde yapilabilecegi her türlü ortam ve donanima sahip durumda bulunuyor. Devasa kütüphane, görsel ve isitsel kitap, dergi ve yerel gazeteler olmak üzere yaklasik 600 bin materyali içerisinde barindiriyor. Ismail Saib Sencer Il Halk Kütüphanesi Müdürlügüne bagli olan birim ve Ilçe kütüphaneleriyle bu sayi 1 milyon materyali asarak okuyuculara çesitli imkanlarla hizmetler veriliyor. Müdürlüge bagli olan çesitli kütüphanelerde ise düzenleme ve tadilat islemleri titizlikle gerçeklestirildi.

Öte yandan Erzurum Ismail Saib Sencer Il Halk Kütüphanesi Müdürlügünce yapilan yazili açiklamada Ilçe kütüphanelerinde yapilacak olan düzenlemelerle ilgili bilgi verildi.

Açiklama söyle; “Müdürlügümüz bagli birimlerinden olan Erzurumlu Emrah edebiyat Müze kütüphanesinde ihtiyaca binaen tadilat ve tamirat islemleri yapilmistir. Kazim Karabekir Halk Kütüphanemizde boya ve tadilat islemleri tamamlanmistir.

2022 yili içerisinde Askale Ilçe Halk Kütüphanesi, Köprüköy Ilçe Halk Kütüphanesi, Narman Ilçe Halk Kütüphanesi, Oltu Ilçe Halk Kütüphanesi, Pasinler Ilçe Halk Kütüphanesi ve Pazaryolu Ilçe Halk Kütüphanesinin Dogalgaz dönüsüm Isleri tamamlanarak okuyucularimiz için daha verimli çalisma ortamlari hazirlanmistir.

Müdürlügümüze bagli birimlerinden Erzurum Çocuk Kütüphanesi, Aziziye ilçesi Dadaskent bölgesinde hizmet vermekte olup farkli yapisiyla özellikle 3-16 yas gurubuna sundugu imkanlarla görülmesi gereken kütüphanelerimiz arasinda gösterilmektedir. Ayrica Bakanligimiz Kütüphaneler ve Yayimlar Genel Müdürlügünün 100 ilçede 100 kütüphane projesi çerçevesinde Dadaskent semtinde yeni kütüphane açilmasi için belediyeden yer tahsisi alinmis olup; Ilerleyen süreçte Ilimize yeni bir Sube Kütüphanesi kazandirilmasi hususunda çalismalarimiz devam etmektedir.

Müdürlügümüzde Türkiye de sayili olmak üzere Gezici Kütüphanemiz mevcut olup; her egitim ve ögretim yili içerisinde Ilimize bagli merkez köylere ödünç verme, film gösterimi ve egitici oyunlarin uygulanmasi için periyodik olarak gitmektedir.

Müdürlügümüz istatistik deger olarak 2022 yili içerisinde Il Halk Kütüphanemiz, bagli birimleri ve Ilçe Halk Kütüphanelerinde Okuyucu sayisi, Kitap sayisi, Üye sayisi ve yapilan etkinliklerde yaklasik % 70 oraninda artis saglamistir. Turizm Bakanligi Kütüphaneler ve Yayimlar Genel Müdürlügüne, Erzurum Valisi Okay Memis’e ve Kültür Turizm Il Müdürümüz Cemal Almaz’a katkilarindan dolayi tesekkür ederiz.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI