Eskisehir'de Okul Öncesi Egitim Gören 12 Bin 83 Ögrenciye Ücretsiz Yemek Verilecek

Eskisehir’de bagimsiz anaokullarinda ve anasiniflarinda toplam 12 bin 83 ögrencinin okul öncesinde ücretsiz yemek uygulamasindan yararlandirilmasi planlaniyor.

Eskisehir'de Okul Öncesi Egitim Gören 12 Bin 83 Ögrenciye Ücretsiz Yemek Verilecek
2022-2023 egitim ögretim yilinin 12 Eylül 2022’de baslayan birinci dönemi 20 Ocak 2023 tarihinde sona erdi. Ilk ve ortaögretim kurumlarinda egitim gören Eskisehir’deki yaklasik 165 bin ögrenci karne heyecani yasayarak tatile girdi. Türkiye’de 19 milyon ögrencinin karne heyecani yasadigi günde Cumhurbaskani Recep Tayip Erdogan, müjdeli haberi verdi. Karne gününde açiklamalarda bulunan Cumhurbaskani Erdogan, 1 milyon 800 bin ögrenciye verilen ücretsiz yemek uygulamasinin 5 milyon ögrenciye verilecegini duyurdu.

Okul öncesi egitimdeki ögrencilere beslenme destegi çalismalari çerçevede Eskisehir’de de çalismalar tüm hiziyla devam ediyor. Eskisehir’de bagimsiz anaokullarinda egitim gören 5 bin 401, anasiniflarinda egitim gören 6 bin 682 olmak üzere toplamda 12 bin 83 ögrencinin okul öncesinde ücretsiz yemek uygulamasindan yararlandirilmasi planlaniyor.

Bu dogrultuda büyüme ve gelisme çagindaki çocuklarin artan enerji ve besin ögeleri gereksinimleri de göz önüne bulundurularak okul öncesi egitimdeki çocuklara ücretsiz olarak verilecek olan yemeklerin menü planlari Il Milli Egitim Müdürlügünce olusturulan komisyonca belirlenmeye basladi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI