Elektrik Çarpmasiyla Komalik Oldu, Bir Yil Sonra Ayni Gün Hayatini Kaybetti

Gaziantep’te bir yil önce ekmek almak için evden çikan ve kar yagisi nedeniyle kopan elektrik teline temas etmesi sonucu akima kapilarak agir yaralanan 10 yasindaki Mehmet Çavus Akbayram, olaydan bir yil sonra ayni gün hayatini kaybetti. Küçük çocugun cenazesinde göz yaslari sel olurken, acili baba geçen 1 yillik süreye ragmen sorumlularin gereken cezayi almadigini ve tedavisinde de ihmallerin oldugunu söyledi.

Elektrik Çarpmasiyla Komalik Oldu, Bir Yil Sonra Ayni Gün Hayatini Kaybetti
Olay, 23 Ocak 2022 Pazar günü ögle saatlerinde merkez Sehitkamil ilçesine bagli Karaoglan Mahallesi’nde yasanmisti. Iddiaya göre, ekmek almak için evden çikan 10 yasindaki Mehmet Çavus Akbayram, markete gittigi sirada yogun kar yagisi nedeniyle kopan elektrik telini fark etmeyerek basmis ve akima kapilarak agir yaralanmisti.

Elektrik çarpmasiyla komalik oldu, bir yil sonra ayni gün hayatini kaybetti

Olayin ardindan özel bir hastaneye kaldirilan ve daha sonra komaya giren Mehmet Çavus, özel hastanede 4 ay süren tedavisinin ardindan Gaziantep Üniversitesi Sahinbey Egitim ve Arastirma Hastanesi’ne sevk edilmis, burada da bir süre devam eden tedavinin ardindan ’yapilacak bir sey yok’ denilerek taburcu edilmisti. Talihsiz çocuk, daha sonrasinda ise ailesinin girisimleriyle Ankara’da tedavi görmeye baslamisti. Ankara’da tedavisi devam eden Mehmet Çavus, dün yapilan tüm müdahalelere ragmen kurtarilamayarak hayatini kaybetti. Hayatini kaybeden talihsiz çocugun, 23 Ocak 2022’de yasanan olaydan tam bir yil sonra yine ayni gün olan 23 Ocak 2023’te hayata gözlerini yummasi ise dikkat çekti.

Göz yaslariyla defnedildi, yakinlari feryat etti

Bir yil boyunca süren tedaviye ve yapilan tüm müdahalelere ragmen kurtarilamayarak hayatini kaybeden Mehmet Çavus Akbayram, ögle namazina müteakip kilinan cenaze namazinin ardindan Gaziantep Asri Mezarlik’ta defnedildi. Cenaze namazi öncesi ve sonrasinda küçük Mehmet’in annesi Hülya, babasi Hüseyin ve diger yakinlarinin göz yasi dökerek feryat etmesi ise yürekleri sizlatti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI