Bursa Müftüsü'nden Karacabey'e Ziyaret

Göreve yeni baslamasinin ardindan ilçe ziyaretleri gerçeklestiren Bursa Il Müftüsü Yavuz Selim Karabayir, Karacabey’i ziyaret etti. Sabah namazinda vatandaslarla bulusan Il Müftüsü Karabayir, pazaryerinde dua etti.

Bursa Müftüsü'nden Karacabey'e Ziyaret
Karacabey Haci Erol Onur Vakif Hidayet Camii’nde sabah bulusmasiyla kalabalik bir cemaate seslenen Bursa Il Müftüsü Yavuz Selim Karabayir, daha sonra Karacabey Belediye Baskani Ali Özkan’la birlikte pazaryerinde dua etti. Sabah namazi bulusmasinin ardindan sabah namazi çikisinda vatandaslara çorba ikram edildi. Il Müftüsü Karabayir, sabah namazi bulusmasinda cemaatin yogun ilgisinden dolayi büyük mutluluk duydugunu söyledi.Karacabey’deki dini ve hayri hizmetlerin degerlendirildigi Ilçe Müftülügü Gençlik Merkezindeki toplantida cami görevlileri ve gençlerle bir araya gelen Bursa Il Müftüsü Yavuz Selim Karabayir, ilçeye en kisa sürede yatili Kur’an Kursu kazandirilmasi noktasinda çaba gösterilmesi gerektigine dikkati çekti. Kur’an egitiminde yatili kurslarin önemini vurgulayan Karabayir, Diyanet Isleri Baskanligi teskilati olarak zekat ve fitre gibi yardimlarin ihtiyaç sahiplerine ulastirilmasinda köprü vazifesi gördüklerini belirtti.

Protokol ve esnaf ziyaretlerinin ardindan beraberinde Karacabey Ilçe Müftüsü Abdullah Karaca, Sube Müdürü Mehmet Kabak, Vaiz Fatih Göl ile birlikte Karacabey Imam Hatipliler Dernegi’ne (KIHMED) konuk olan Bursa Il Müftüsü Yavuz Selim Karabayir, dernek Baskani Hasan Boz’la fikir alisverisinde bulundu. Dernegin faaliyetleri hakkinda bilgi alan Karabayir, Imam Hatip okullarinin önemine isaret etti.

Karacabey Ulu Camii’nde vaaz vererek ögle namazini kilan Bursa Il Müftüsü Yavuz Selim Karabayir, daha sonra ilçeden ayrildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI