Afrika Türkiye'nin Tecrübelerini Bekliyor

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ile bir araya gelen Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Cheikh Gueye, "Afrika Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmali" dedi.

Afrika Türkiye'nin Tecrübelerini Bekliyor
Konsolosluk islerinden sorumlu Baskatip Ibrahima Traore, Katip Cheikh Mbacke Fall, Büyükelçilik tercümani Kemal Özturanli eslik ettigi Büyükelçi Gueye, Afrika’nin Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmasi gerektigini söyledi.

Türkiye ile Senegal Cumhuriyeti arasindaki iliskilerin her geçen gün gelistigini belirten büyükelçi Gueye, özellikle egitim alaninda yapilacak is birliklerinin önemine dikkat çekerek, "Ortak arastirmalar konusunda is birligi yapilmali, Afrika Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmali" dedi.

Rektör Polat da ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirerek, Senegalli ögrencilerden memnun olduklarini ve Senegal ile iliskileri önemsediklerini ifade etti.

Polat, "Senegalli 400’den fazla ögrencimiz var, Türkiye’deki üniversiteler arasinda Senegal uyruklu ögrencilerin en fazla oldugu üniversite Karabük Üniversitesi" diye konustu.

KBÜ Rektör Yardimcilari Prof. Dr. Mustafa Yasar, Prof. Dr. Mücahit Coskun, Genel Sekreter Lütfü Köm, Uluslararasi Iliskiler Ofisi Koordinatörü Ögretim Görevlisi Oya Çepni Önalan ve Uluslararasi Ögrenciler Koordinatörü Ögretim Görevlisi Kerim Tanis’in da hazir bulundugu görüsmede, Rektör Polat, Büyükelçi Gueye’ye hediye takdiminde bulundu.

Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Gueye ve beraberindeki heyet daha sonra KBÜ Demir Çelik Kampüsünü gezdi. Büyükelçi Gueye, kampüs alanindaki gezinin ardindan 15 Temmuz Sehitler Konferans Salonu’nda Senegalli ögrenciler ile bir araya gelerek sohbet etti. Büyükelçi ve Rektör Polat, programin ardindan Rektörlük makaminda ögrencilerin durumlari hakkinda degerlendirmelerde bulundu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI