Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Plani Ve Yol Haritasi Bu Projeyle Belirlenecek

Sakarya Büyüksehir Belediyesi ve MARKA is birligiyle hazirlanacak Sakarya Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Plani ve Yol Haritasi çalismasinin ilk toplantisi yapildi. Baskan Yüce, Sanayi ve Teknoloji Bakanligi’ndan bu konuda hazirladiklari proje ile destek almaya hak kazanan tek kurulus olduklarini ifade ederek, hazirlanacak sonuç raporunun kamuoyuyla paylasilacagini belirtti.

Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Plani Ve Yol Haritasi Bu Projeyle Belirlenecek
Sakarya Büyüksehir Belediyesi ile Dogu Marmara Kalkinma Ajansi isbirligiyle Sakarya Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Plani ve Yol Haritasi çalismalarinin açilis toplantisi yapildi. Büyüksehir Belediye Baskani Ekrem Yüce’nin katilimiyla gerçeklestirilen toplantida MARKA Sakarya Koordinatörü Abdülkadir Uslu, DETA Yönetim Danismanlik Proje Uzmani Mustafa Oguz, Büyüksehir bürokratlari da yer aldi. Baskan Yüce, sehirlerin gelecek stratejilerinin çok önemli olduguna vurgu yaparak, proje paydaslarina tesekkür etti.

Planin temel amacini ‘Sürdürülebilir hareketlilige geçisi saglayarak, erisilebilirligi ve yasam kalitesini artirmak’ olarak ifade eden Baskan Yüce, Sanayi ve Teknoloji Bakanligi’ndan bu konuda hazirladiklari proje ile destek almaya hak kazanan tek kurulus olmanin mutlulugunu yasadiklarini belirterek, “Gelecek stratejileri sehirlerin gelisimi, degisimi ve dönüsümü için büyük önem tasiyor. Büyüksehir Belediyesi olarak biz de çalismalarimizda tüm parametreleri degerlendiriyor, stratejimizi belirliyor, hazirliklarimizi bu dogrultuda yapiyoruz. Bu konuda da hamdolsun çok iyi neticeler aliyor, hibe destegi alan pek çok çalismayi sehrimizde hayata geçiriyoruz” dedi.

Yüce, Sakarya’nin dünya sehirleri arasinda yer almasi, marka degerinin artmasi için stratejik çalismalarin önemine deginerek, “Sehrimizin en öncelikli olan ihtiyaçlarini belirleyip, planlarimizi ona göre hazirlayalim. Ulasim, park ve bahçeler konusunda sehre en iyisini yapmaya gayret edelim. Tüm bunlari yaparken deprem bölgesi oldugumuzu da aklimizdan çikarmadan, projeleri yaparken bu gerçegi göz önünde bulunduralim. Plan sonrasinda da eyleme geçirelim. Özellikle belirtmem gerekirse; Sakarya’yi ulasimda önümüzdeki 100 yila hazirlayalim. Yeni ulasim modelleri gelistirip Sakaryamiza uygulamaliyiz. Strateji gelecek çalisma planlari bizim için çok önemli” seklinde konustu.

Yüce, Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Plani ve Yol Haritasi çalismalarinin ardindan hazirlanacak sonuç raporunun kamuoyuyla paylasilacagini da sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.