Sözcü Bilgiç Açiklamasi 'Kubicki'nin Kabul Edilemez Ifadeleri Siyasi Ahlak Ve Sorumluluktan Yoksundur'

Disisleri Bakanligi Sözcüsü Tanju Bilgiç, Almanya Federal Parlamento Baskan Yardimcisi Wolfgang Kubicki’nin Cumhurbaskani Erdogan’a yönelik ifadeleriyle ilgili “Ifadeleri en kuvvetli sekilde kiniyoruz. Kubicki’nin bu kabul edilemez ifadeleri siyasi ahlak ve sorumluluktan da tamamen yoksundur” dedi.

Disisleri Bakanligi Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Almanya Federal Parlamento Baskan Yardimcisi Wolfgang Kubicki’nin Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’a iliskin kullandigi ifadelerle ilgili soruya yazili cevap verdi.

Kubicki’nin Asagi Saksonya Eyalet seçim kampanyasi çerçevesinde yaptigi konusmada Cumhurbaskani Erdogan hakkinda kullandigi hakaretamiz ifadeleri en kuvvetli sekilde kinadiklarini belirten Bilgiç, sunlari kaydetti:

"Cumhurbaskanimiz hakkinda kullandigi hakaretamiz ifadeleri en kuvvetli sekilde kiniyoruz. Kubicki’nin bu kabul edilemez ifadeleri, adigeçenin Parlamento Baskan Yardimciligi konumuna yakismadigi gibi, siyasi ahlak ve sorumluluktan da tamamen yoksundur. Bu yakisiksiz ifadeler esasen Kubicki’nin siyasi ve ahlaki seviyesi hakkinda fikir vermekte ve bayagiligini gözler önüne sermektedir. Bu konudaki güçlü tepkimiz bugün Bakanligimiza çagrilan Almanya’nin Ankara Büyükelçisi’ne de bildirilmistir.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.