Otel mutfağında çalışan genç kadın kızgın yağda yandı! Otel sahibi ve işletme müdürünün hapsi isteniyor

Çanakkale Ezine'de bir otel mutfağında çalışan 29 yaşındaki Cansu B., piknik tüpünün üzerinde bulunan kızgın yağın patlaması sonucu adeta dehşeti yaşadı. Geçtiğimiz yıl haziran ayında gerçekleşen talihsiz olayda, vücudunun çeşitli yerlerinden ağır bir şekilde yaralanan genç kadın, otel sahibi ve işletme müdürünün sorumsuzluğundan dolayı yaralandığını belirterek şikâyetçi oldu. 2 şüpheli hakkında 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Otel mutfağında çalışan genç kadın kızgın yağda yandı! Otel sahibi ve işletme müdürünün hapsi isteniyorÇanakkale'nin Ezine ilçesinde bulunan bir otelde işe başlayan genç kadın piknik tüpünün üzerinde bulunan kızgın yağın patlaması sonucu adeta dehşeti yaşadı. 29 yaşındaki Cansu B., geçtiğimiz yıl Haziran ayında Ezine'de bulunan bir otelde kahvaltı için sıcak ürünleri pişirilmesi için anlaşma yaptı. Otelde göreve başlayan Cansu B., mutfak kısmında bulunan piknik tüpünün insan boyundan daha uzun olduğunu fark etti.

Otel mutfağında çalışan genç kadın kızgın yağda yandı! Otel sahibi ve işletme müdürünün hapsi isteniyor

KIZGIN YAĞ ÜZERİNE PATLADI
Olay günü mutfakta arkadaşları ile birlikte lokma tatlısı yapmaya hazırlanan genç kadın, tatlıyı piknik tüpünün üzerinde pişirmeye başladı. Tüpün boyundan daha uzun olduğu için pişirmede zorlanan Cansu B., kontrol amaçlı tatlıya yaklaşacağı sırada büyük bir patlama sesiyle kızgın yağın üzerine geldiğini fark etti.

HASTANEDE YANIK TEDAVİSİNE BAŞLADI
Vücudunun çeşitli yerlerine sıçrayan kızgın yağın etkisiyle can çekişen genç kadına çalışma arkadaşları yardım etti. Bu arada durum otel müdürü ve sahibine iletildi. Genç kızın kızgın yağ sonucu yandığını gören otel müdürü Muammer Soner K., yaşanan durumun her zaman olabileceğini ifade ederek ilgisiz davrandı. Genç kadın ise kendi imkânlarıyla hastaneye giderek tedavi oldu.

Otel mutfağında çalışan genç kadın kızgın yağda yandı! Otel sahibi ve işletme müdürünün hapsi isteniyor

FARK ETTİRMEDEN İŞTEN ÇIKIŞINI VERDİLER
Hastanede yanıkların iş kazası nedeniyle meydana geldiğini ifade eden genç kadın doktordan bu şekilde bir rapor düzenlemesini istedi ancak karşılık bulamadı. Ağrı kesici ve krem reçete edildikten sonra tekrar otele dönen Cansu B., ağrısı çok olduğu için eve gitmek istediğini söyledi. İşletme müdürü 7 gün dinlenebileceğini söyleyerek alelacele genç kadına bir takım evraklar imzalattı. Cansu B., imzaladığı evrakların işten çıkış belgesi olduğunu öğrenince soluğu karakolda aldı.

DOSYAYA BİLİRKİŞİ ATANDI
Yaşadığı kazasının otelde hiçbir tedbir alınmadığı için başına geldiğini belirten genç kadın özel hastanede ağır yanık tedavisi gördüğünü ve sorumlularından şikâyetçi olduğunu söyledi. Şikâyet üzerine Ezine Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında otelde gerekli önlemlerin alınıp alınmadığının incelenmesi için dosyaya bilirkişi atandı.

1 YIL HAPİSLERİ İSTENİYOR
Bilirkişi incelemesinde söz konusu otelde gerekli önlemlerin alınmayarak müştekinin yaralanmasına sebebiyet verildiğine yönelik rapor tutuldu. Raporu inceleyen savcılık işletme sahibi Yücel C., ve otel müdürü Muammer Soner K., hakkında 'Taksirle Bir Kişinin Yaralanmasına Neden Olma' suçu kapsamında iddianame düzenledi. 2 şüpheli 1 yıla kadar hapis istemiyle Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

Otel mutfağında çalışan genç kadın kızgın yağda yandı! Otel sahibi ve işletme müdürünün hapsi isteniyor