Baskan Genç Kültüre Ve Sanata Destek Veren STK Temsilcileri Ile Bir Araya Geldi

Ortahisar Belediye Baskani Ahmet Metin Genç, belediyenin kültürel ve sanatsal faaliyetlerine katki sunan sivil toplum örgütleri ve kamu kurumlari temsilcileriyle yemek programinda bir araya geldi.

Baskan Genç Kültüre Ve Sanata Destek Veren STK Temsilcileri Ile Bir Araya Geldi
Programda kisa bir konusma Baskan Genç, Trabzon’un alametifarikasi olan tarih, kültür ve sanat alaninda herkesin katki sunmasi gerektigine vurgu yapti. Genç “Göreve geldigimiz andan itibaren bu sehrin alametifarikasi olarak tanittigimiz en önemli üç ögesi var. Bunlar tarihi, kültürel ve sanat yönümüz Bu sehri tebarüz ettiren en önemli özelliklerimiz ve güzelliklerimiz, degerlerimiz. Bu nedenle biz Trabzonumuzu bu manada dinamik bir sekilde öne çikaran sivil toplum kuruluslarimizla, spor camiamizla, hocalarimizla ve üniversitelerimizle bu yönümüzü kurumsal hafizayla beraber yasamak ama ileriye de tasiyabilmek adina önemli çalismalara imza atiyoruz. Bu imzayi atarken zaten dinamik bir süreç de devam ediyor” dedi.

Sanatsal ve kültürel faaliyetlerin ayri bir kabiliyet gerektirdigini ifade eden Genç, “Sizlerin çok ciddi, çok kiymetli ve degerli katkilarini aldik. Bu nedenle sizlerle bu programda bulusmak istedik. Bu güzel katkilariniza tesekkür edelim istedik. O nedenle bu yemegi tertip ettik. Bu sehre belediyecilik hizmetleri açisindan mutat olarak belediye baskani hizmet yapar; ama bu sehrin kültürüne, sanatina herkesin katki saglayabilmesi lazim. Bu özellik isteyen bir istir, ayri bir kabiliyeti gerektirir. O kabiliyetle saglanan katki hem daha çok kalicidir, hem de bu sehrin özelligini, güzelligini gelecege tasiyan en önemli husustur. O nedenle katkilariniz için hepinize çok tesekkür ediyorum. Bundan sonra saglayacaginiz katkilariniz için de tesekkür ediyorum. Hepinize iyi ki varsiniz diyorum” diye konustu.

Baskan Genç, program sonunda sivil toplum örgütü temsilcilerine tesekkür belgesi takdim etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.