Binali Yildirim Açiklamasi '20 Yil Boyunca Hayata AK Parti'yle Gözlerini Açanlarin Kiyaslayacagi Baska Bir Iktidar Yok'

AK Parti Genel Baskan Vekili Binali Yildirim, “21 yil önce dogan yavrularimiz bugün askerligini yapti, evlilik yapti hayata atildilar. 20 yil boyunca hayata AK Parti’yle gözlerini açanlarin kiyaslayacagi baska bir iktidar yok, baska bir lider de yok” dedi.

Binali Yildirim Açiklamasi '20 Yil Boyunca Hayata AK Parti'yle Gözlerini Açanlarin Kiyaslayacagi Baska Bir Iktidar Yok'
AK Parti Genel Baskan Vekili Binali Yildirim, bir dizi ziyaretler için Sinop’a geldi. Yildirim’i tarifeli uçakla indigi Sinop Havalimani’nda Vali Erol Karaömeroglu, AK Parti Sinop Milletvekili Nazim Mavis, AK Parti Sinop Il Baskani Ugur Giresun ve beraberindeki heyet karsiladi. Valilik binasi önünde kamu kurum amirlerinin karsilamasi sonrasinda Valilik Ani Defterini imzalayan Yildirim, Sakarya Caddesi üzerinde esnaflari ziyaret ederek kolayliklar diledi. AK Parti Sinop Il Baskanligi binasinda partililerle bir araya gelen Yildirim, 21 yillik AK Parti iktidariyla 20’li yaslarinda olan gençlerin kendilerini kiyaslayacaklari baska bir iktidar olmadigini belirtti, 2023’ün Türkiye için iki nedenle önemli olduguna vurgu yapti.

“Ülkemizi nereden nereye getirdigimizi herkes görüyor takdir ediyor”

Son 21 yil içinde doganlarin bugün hayata atildiklarini söyleyen Binali Yildirim, “Dile kolay 21 yil önce dogan yavrularimiz bugün askerligini yapti, evlilik yapti hayata atildilar. Onlar oy da kullaniyor. O su anlama geliyor, aslinda 20 yil boyunca hayata AK Parti’yle gözlerini açanlarin kiyaslayacagi baska bir iktidar yok, baska bir lider de yok. Onlar 1990’lari hatirlamiyor, 28 Subat’i 5 Nisan ekonomik krizini, 2000-2001 krizini bankalarin batisini büyüklerden duyuyorlar. 1980 darbesini bilmiyorlar. 1970’li yillari bilmiyorlar, 1950’leri hiç söylemiyorum 1960 darbesini biz de hatirlamiyoruz çocuktuk o zaman. Simdi velhasil, geçen 20 yil içinde Sayin Cumhurbaskanimizin liderliginde ülkemizi nereden nereye getirdigimizi dost düsman herkes görüyor takdir ediyor” diye konustu.“Geçtigimiz çeyrekte 11,4 büyümeyi gerçeklestirdik”

Yapilan gelisimlerden bahseden Yildirim, “Türkiye’yi milli gelirde 4 kat büyüttük. Yollarimizi 6 kat arttirdik, havaalanlarimizi 2 kat arttirdik. Sehir hastaneleriyle okullariyla sanayi tesisleriyle muazzam bir ilerleme kaydettik. Biz iktidara geldigimizde 20 milyon çalisan vardi, bugün 31 milyon çalisan var. Dünya krizden krize kosarken geçtigimiz çeyrekte 11,4 büyümeyi gerçeklestirdik” seklinde konustu.

Rusya-Ukrayna savasina deginen Yildirim, “Birçok sikintiya ragmen, pandemiye yüksek enflasyona ragmen ve kuzeyimizde devam eden savasa ragmen. Buradan kus uçusu 45 dakika kuzeyimizde bir savas var. Bunun en fazla etkiledigi yer Sinop ve ülke olarak en fazla etkiledigi Türkiye. Dolayisiyla 2023 iki bakimdan önemli; birincisi 2023’te Cumhuriyetimiz 100 yasina ulasiyor. Devletlerin tarihinde 100 yil çok uzun bir süre degil, Osmanli’nin 619 yil 3 kitada hüküm sürdügünü düsünürsek 100 yil kisa bir süre sayilir devletler için. Ikincisi de yeni yüz yila hazirlaniyoruz, birinci milenyumdan ikinci yüzyila geçiste de tekrar cumhurbaskani seçecegiz. Cumhurbaskanimiza Sinop hep yüksek destek verdi, hatirladigim yüzde 65’ler civarinda destegi var. Ama bu yetmez” ifadelerini kullandi.

Program sonrasinda AK Parti Genel Baskan Vekili Binali Yildirim, Boyabat’ta okul açilisi gerçeklestirecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI