KPSS'de yeni tarihler belli oldu!

KPSS'de yeni tarihleri belli oldu. ÖSYM'den yapılan açıklamada: " ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından; 2022-KPSS Lisans Sınavının Genel Yetenek - Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumlarının 18 Eylül 2022 tarihinde, 2022-KPSS Alan Bilgisi oturumlarının 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde yapılmasına karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

KPSS'de yeni tarihler belli oldu!
KPSS'de yeni tarihler belli oldu!
ÖSYM KPSS'de ve diğer sınavlarda yeni takvimi açıkladı. KPSS Lisans Sınavının Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumlarının 18 Eylül'de, KPSS Alan Bilgisi oturumlarının 24-25 Eylül'de, ÖABT'nin 2 Ekim'de, KPSS Ön Lisans Sınavının 9 Ekim'de yapılacağı aktarıldı.

TARİHLER DEĞİŞTİ
KPSS'nin yanı sıra diğer alanlarda gerçekleştirilecek sınavlarda da tarihler güncellendi. 18 Eylül'de yapılması planlanan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2022-Kaymakamlık) 16 Ekim'de, 13 Kasım'daki Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavı (2022-MHUY) 18 Aralık'ta gerçekleştirilecek. 2022 ÖSYM Sınav Takviminde yer alan diğer sınavların tarihlerinde ise herhangi bir değişiklik yapılmadı.

KPSS'de yeni tarihler belli oldu!

BAŞKAN ERDOĞAN SINAVIN İPTALİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPMIŞTI
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan, görüşmenin ardından yurda dönüş yolunda gazetecilerin merak ettiği soruların yanıtlarını verdi. Erdoğan, KPSS sorularının sızdırıldığı iddiaları ve sınavın iptali ile ilgili soruya da dikkat çeken bir yanıt verdi.

KPSS'de yeni tarihler belli oldu!

"BİZ ORADA BOŞLUĞA DÜŞSEK BUNU SEÇİME KADAR SATACAKLARDI"

Başkan Erdoğan'a, Rusya dönüşü uçakta, "KPSS iptal kararınızın detayını merak ediyoruz. Bununla birlikte son duruma ilişkin bilgi verebilir misiniz? FETÖ parmağı var mı? Sosyal medya tarandığında, bakıldığında resmi olarak parmağı olmasa da hükümetle gençleri karşı karşıya getirmek isteyen bir FETÖ'cü grubun varlığı çok aşikar görülüyor." sorusu soruldu.

Erdoğan, gazetecinin bu sorusuna şu ifadeleri kullanarak yanıt verdi:

FETÖ'cü grup mu desek; 6'lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler.

KPSS'de yeni tarihler belli oldu!

Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük. Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık. Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik.

"ÜST DÜZEY BİR EKİP KURDUK"
Üst düzey de bir ekip oluşturduk ve bu ekiple çalışmalarına anında başladılar. Atamayı yaptığımız gibi çalışmayla da hemen ertesi sabah çıktı basın toplantısını yaptı ve önümüzdeki ayın 17'sinde de süreci başlatma kararını aldık. Sınavı iptal edilenlerden herhangi bir ücret talebi de kesinlikle olmayacak.

KPSS'de yeni tarihler belli oldu!

"ÖSYM ŞAİBELERİ ORTADAN KALDIRARAK YOLUNA DEVAM EDECEK"

ÖSYM, bundan sonraki süreci, kademeleri de inşallah en güzel surette devam ettirerek, şaibeleri de ortadan kaldırarak yoluna devam edecek.