Bingöl Il Milli Egitim Müdürlügünde Yangin Tatbikati Yapildi

Bingöl Il Milli Egitim Müdürlügünde ’2022 Afet Tatbikat Yili’ faaliyetleri çerçevesinde yangin tatbikati yapildi.

Bingöl Il Milli Egitim Müdürlügünde Yangin Tatbikati Yapildi
2022 Afet Tatbikat Yili faaliyetleri çerçevesinde, Sivil Savunma ve Isyeri Saglik Güvenlik Birimlerinin koordinesiyle, Il Milli Egitim Müdürlügü hizmet binasinda yangin tahliye tatbikati gerçeklestirildi.

Milli Egitim Müdürlügünde temel afet bilgilendirme tatbikatini gerçeklestirdiklerini belirten Il Müdürü Halil Yücel, "Bugün çok verimli tatbikat gerçeklestirdik. Sivil Savunma ve Isyeri Saglik Güvenlik Birimlerimizin ekipleriyle birlikle organize bir çalisma gerçeklestirdik. Yangin tatbikati isbirligi halinde tüm ekipler tarafindan basarili bir sekilde uygulandi. Bingöl Il Milli Egitim Müdürlügümüze bagli Sivil Savunma Uzmanligi koordinasyonunda gerçeklestirilen bu tatbikatlardaki amaç, personel ve çalisanlara temel afet bilinci olusturmak, muhtemel bir yangina, depreme ve dogal afetlere karsi hazirlikli olmak, herhangi bir yangina en erken ve en az zararla atlatmak dogal afetler konusunda dogru bilgiler isiginda tecrübe aktarimini saglamak” dedi.

Tatbikat aninda tehlike sireninin duyulmasinin ardindan, Il Milli Egitim çalisanlari tahliye edilerek açik alana çikarildi. Hazirlanan senaryo geregi Itfaiye Müdürlügünden gelen ekipler tarafindan yanginda kurtarma operasyonu yapti. Senaryo geregi tatbikat sirasinda Il Milli Egitim Müdürlügü bahçesinde meydana gelen yangin olayi, itfaiye ekipleri tarafindan zayiatlar en aza indirilerek, kontrol altina alinma ve söndürme faaliyetleri gerçeklestirildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI