Sultangazi'de Böceklere Karsi Ilaçlama Çalismalarina Agirlik Verildi

Sultangazi Belediyesi, sicak yaz günlerinde böceklere karsi mücadelesini artirarak sürdürüyor. Sultangazi’de girilmedik sokak ve cadde birakmayan belediye ekipleri, tüm böcek türleriyle farkli ilaçlama yöntemleri kullanarak mücadele ediyor.

Sultangazi'de Böceklere Karsi Ilaçlama Çalismalarina Agirlik Verildi
Sultangazi Belediyesi, böceklerin sicak yaz günlerinde çogalarak vatandaslari huzursuz etmesine izin vermiyor. Basta sivrisinek ve karasinek gibi kanatli türler olmak üzere tüm böceklere karsi önlemlerini artiran Sultangazi Belediyesi, ilçenin tüm sokak ve caddelerinde ilaçlama çalismalari gerçeklestiriyor. Belediye ekipleri dönüsümlü çalisarak haftanin yedi günü haserelerle mücadeleye devam ediyor.

Kanatli böceklere karsi ULV araçlari tüm sokak ve caddeleri gezerken hamam böcegi gibi böceklere karsi da özellikle kuytu yerlerde ilaçlamalar yapiliyor. Sivrisineklerin ve karasineklerin çogalmasini engellemek amaciyla, ULV ilaçlamasinin yani sira larvalara karsi da su birikintileri ve durgun sularda larvasit uygulamasi yapiliyor. Fareler için zehirli tabletler kullanilirken, bu tabletlerin çocuklarin erisemeyecekleri sekilde yerlestirilmesine özen gösteriliyor.

“Kiymetli komsularimizin sagligi ve huzuru için yogun bir sekilde çalismaya devam ediyoruz”

Sultangazililerin saglikli ve huzurlu bir yaz geçirmesi için böceklere karsi ilaçlama çalismalarina agirlik verdiklerini belirten Sultangazi Belediye Baskani Av. Abdurrahman Dursun, “Ekiplerimiz, Sultangazimizin tüm mahallelerinde, sokak sokak, cadde cadde ilaçlama çalismalarina devam ediyorlar. Farkli hasere türlerine karsi farkli yöntemlerle mücadele eden ekiplerimiz, haftanin yedi günü çalismalarini sürdürüyorlar. Yaz aylarinda artis egilimi gösteren zararlilarin komsularimizin sagligina tehdit olusturmamasi ve huzurunu kaçirmamasi amaciyla yogun bir sekilde çalisiyoruz. Kiymetli komsularimiza saglikli, huzurlu ve mutlu bir yaz diliyorum.” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.