Spor Bilimler Fakültesi'nin Özel Yetenek Sinavina Yogun Ilgi

Malatya Inönü Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesi tarafindan 17 Agustos’ta gerçeklestirilecek olan özel yetenek sinavi, ögrenciler tarafindan yogun ilgi görüyor.

Spor Bilimler Fakültesi'nin Özel Yetenek Sinavina Yogun Ilgi
Inönü Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesi’ne ögrenci alim için gerçeklestirilecek özel yetenek sinavina adaylar tarafindan yogun basvuru yapildi. Adaylarin online olarak basvurabildigi sinav, sosyal medya üzerinden de canli yayinlanacak. 1 Agustos’ta baslayan basvurular 15 Agustos’a kadar devam ederken, sinav ise 17-21 Agustos tarihleri arasinda gerçeklestirilecek.

Özel yetenek sinavlarinda basarili olan 145 ögrencinin egitim görmeye hak kazanacagini belirten Spor Bilimler Fakültesi Dekani Prof. Dr. Cemal Gündogdu, 1992 yilinda kurulan bölümlerinin 2017 yilinda fakülteye dönüstürüldügünü ve bölgedeki en köklü egitim kurumlarindan biri haline geldigini söyledi.Lisans düzeyinde 4, lisansüstü düzeyde ise 3 programda egitim ve ögretim faaliyetlerini sürdüren fakülteye girmek isteyen adaylarin online olarak basvurularini yapmaya basladiklarini kaydeden Gündogdu, “Henüz basvurularin 5’inci günü olmasina ragmen 600 aday, sinava girebilmek için basvuru yapti. Antrenörlük Egitimi Bölümü’ne 55, Beden Egitimi ve Spor Ögretmenligi Bölümü ve Engellilerde Beden Egitimi ve Spor Egitimi Bölümü’ne 45’er ögrenci olmak üzere özel yetenek sinavi ile 145 ögrenci alinacaktir. Spor yöneticiligi bölümümüze ise merkezi sistemle 50 ögrenci kayit yapacak. Toplamda 195 yeni ögrenci ile 2022-2023 egitim ögretim dönemine baslayacagiz. Ayrica bu yil ilk defa yabanci uyruklu ögrencileri de Yabanci Ögrenci Sistemi üzerinden basarili olmalari halinde bölümlerimize kabul edecegiz” dedi.

Sinav sürecinin sosyal medya üzerinden canli bir izlenecegini belirten Gündogdu, basvuru sürecinden sonuçlarin açiklanmasina kadarki tüm süreçleri seffaf bir sekilde kamuoyuna ile paylasacaklarini ifade etti.

Bölgenin en nitelikli ve basarili sinavini yapmaya çalistiklarini belirten Gündogdu, “ Her yil oldugu gibi bu yil da gerçeklestirilecek sinavimiz Youtube üzerinden canli izlenebilecek. Basvurularimiz devam ederken adaylar ile birebir görüsmeler ve bilgilendirmeler de yapiyoruz. Bu anlamda fakültemizin akademik ve idari personelleri ile birlikte kusursuz bir sinav gerçeklestirmek için gayret ediyoruz. Insallah bu yil yapacagimiz sinavimizi da basarili bir sekilde tamamlayarak 2022-2023 egitim ögretim yilina yeni ögrencilerimiz ile birlikte baslariz. Sinava girecek tüm adaylarimiza basarilar diliyorum” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.