Palyaçolu Yaz Kur'an Kursu Senligi

Kahramanmaras’ta Yaz Kur’an Kurslari egitimleri çerçevesinde camideki egitim gören çocuklara palyaçolu senlik düzenlendi.

Palyaçolu Yaz Kur'an Kursu Senligi
Diyanet Isleri Baskanliginin Yaz Kur’an Kurslarinda egitim, kültürel, sosyal etkinlikler ve çocuklara yönelik oyunlarla renkli ve eglenceli sekilde devam ediyor.

Dulkadiroglu Müftülügüne bagli camilerde Yaz Kur’an Kurslarina katilan ögrenciler, bir taraftan Kur’an-i Kerimi okumayi ve temel bilgileri ögrenirken diger taraftan da çesitli etkinlik ve oyunlarla keyifli eglenceli saatler geçiriyorlar.

Tarihi Sarayalti Cami’nde de “haydi kos gel, Camiler seninle güzel” temasiyla Yaz Kur’an kurslari devam ediyor. Dini egitimin yani sira çocuklar degerler egitimi, manevi ve sosyal hayata dair bilgiler ve ahlaki kurallari ögreniyorlar. Camileri senlendiren çocuklari çesitli etkinlik ve oyunlar da cezbediyor.

Diyanet Isleri Baskanligi ile Gençlik ve Spor Bakanligi arasinda sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle birlikte gençlerin manevi gelisimlerine katki saglamak amaciyla yapilan is birligi protokolü geregi çerçevesinde bir senlik düzenlendi.

Senlikte çocuklara, “merkezim her yerde” sloganiyla palyaço esliginde çocuklara boyama, matrak yarisi ve halat çekme yarisi gibi sportif faaliyetlerle oldukça keyifli bir gün geçirdiler.

Çocuklarin nesesi camilerde din görevlilerini de mutlu ettigini belirten Dulkadiroglu Müftüsü Ali Canbolat, “Amacimiz gençlerimizin dini hayata etki ve katkilarini daha üst düzeye getirebilmek. Çünkü bu günün gençleri, bu günün çocuklari yarinin büyükleri olarak karsimiza çikacak. Toplumun birer fertleri olan bu gençler dinini ögrenmis, hayatini güzel yasayan, her türlü kötülükten uzak kalacak sekilde bir hayat ortaya koymalari için bilgilerini kültürlerini arttirmaya çalisiyoruz” dedi.

Kahramanmaras Gençlik Spor Il Müdürlügü Sube Müdürü Mustafa Arguz ise, Diyanet Isleri Baskanligi ile aramizda olan protokol geregi bir etkinlik yapmanin sevincini yasadiklarini belirtti; Çocuklarin gözlerindeki mutlulugun artmasi için bu tür etkinliklere devam edeceklerinin altini çizdi.

Öte yandan Yaz Kur’an kursuna katilan ögrenciler daha sonra havalarin sicak olmasi dolayisiyla havuzda serinlediler. Gençlik Spor Il Müdürlügü Batipark Yüzme havuzu kapilari bu kez de Yaz Kur’an kurslari ögrencilere açti. Çocuklarin su içindeki eglenceli dakikalari gözlerinden kaçmadi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.