Konya Emniyetine 31 Yeni Araç Takviyesi

Konya’nin merkez Meram Ilçe Belediyesi ve Emniyet Genel Müdürlügü is birligiyle emniyet teskilatinin kullanimina sunulmak üzere 31 araç hizmete girdi.

Konya Emniyetine 31 Yeni Araç Takviyesi
Konya Il Emniyet Müdürlügü’ne bagli ekiplerin kullanimina sunulmak üzere 31 araç hizmete alindi. Meram Belediyesi ve Emniyet Genel Müdürlügü tarafindan tedarik edilen araçlar için teslim töreni düzenlendi.

Programa Konya Valisi Vahdettin Özkan, Il Emniyet Müdürü Engin Dinç, Meram Belediye Baskani Mustafa Kavus ve emniyet mensuplari katildi.

Meram Belediyesi tarafindan hibe edilen 20 araç ile Emniyet Genel Müdürlügü Türk Polis Teskilatini Güçlendirme Vakfi ve Emniyet Hizmetlerini Destekleme Dernegi tarafindan tedarik edilen 11 aracin anahtari protokol üyeleri tarafindan polis ekiplerine teslim edildi.

“Son 1 yilda araçlarin yüzde 10’u yenilendi”

Emniyet hizmetlerinde kullanilmak üzere hizmete alinan araçlarin hayirli olmasini dileyen Konya Il Emniyet Müdürü Engin Dinç, “Vatandaslarimiza daha iyi hizmet etme anlayisimiz dün oldugu gibi bugün de araliksiz devam etmektedir. Amacimiz görev ve sorumlulugumuz çerçevesinde Konya halkinin güvenligini saglamak. Suç ve suçlularla mücadele için canla basla çalismaktayiz. Hizmete alinan 31 yeni araçla görev alanlarimizda vatandaslarimiza daha iyi hizmet vermek amaciyla çalismalarimizi sürdürecegiz. Yeni araçlarin alinmasi noktasinda destek olan Içisleri Bakanimiza, Meram Belediye Baskanimiz Mustafa Kavus’a, Emniyet Genel Müdürümüze çok tesekkür ediyoruz. Bu araçlarla birlikte son 1 yilda emniyetimize 94 yeni araç kazandirmis ve böylelikle araç filomuzun yüzde 10’unu sifir yas kategorisine almis olduk. Sehrimizde düzenlenen Islami Dayanisma Oyunlari’nda da yeni araçlarimizla sahada olmaya devam edecegiz” seklinde konustu.“Hemsehrilerimize hizmet yolunda hiçbir kurumumuzu belediyemizden ayri tutmadik”

Meram Belediye Baskani Mustafa Kavus da belediyecilik anlayisinda, hizmet kalitesini her zaman ön planda tuttuklarini kaydederek, “Hemsehrilerimize hizmet götüren hiçbir kurumumuzu belediyemizin birimlerinden ayri tutmadik. Hangi kurumda görev aliyorsak olalim hepimizin yaptigi is tektir. Meram için söyleyecek olursam Meramliya hizmet ediyoruz. Emniyet mensuplarimiz güvenligimizi sagliyor, saglikçilarimiz hastalarimiza sifa oluyor, egitimcilerimiz ögrencilerimizin iyi bir birey olarak yetismesine vesile oluyor. Tüm kurumlarimizin görevi 2 buçuk milyon Konyali hemsehrimizin hizmetinde bulunmak. Ihtiyaçlar listesinde barinma ihtiyacindan sonra gelen en önemli ihtiyaç güvenlik. Huzur sehri Konya’mizda hepimizin güvenligi için çalisan tüm emniyet mensuplarimiza bu vesileyle bir kez daha tesekkür ediyorum. Güvenligin olmadigi bir yerde yaptigimiz belediye hizmetlerinin bir anlami olmayacaktir. Meram Belediyesi olarak imkanlarimiz dogrultusunda emniyetimizin yaninda olmaya devam edecegiz” dedi.

Tüm kurumlarin misyonunun insana dokunmak oldugunu belirten Konya Valisi Vahdettin Özkan ise, “Tüm kurumlarimizin hizmet yolundaki dayanismalari da çok önemli. Türk Polis Teskilatimiz, memleketimizdeki güvenligin saglanmasinda en önemli kuruluslarimizdandir ve Türk Milletinin teveccühünü kazanmistir. Güvenligimiz ugruna canla basla kosturan tüm emniyet teskilatimiza bir kez daha tesekkür ediyorum. Bu ugurda can veren sehitlerimizi de rahmetle aniyoruz, gazilerimize sifa diliyoruz. Konya’da insanlarimizin teveccühünü kazanan belediyelerimizin, yine insanlarimizin hizmetinde kullanilacak her türlü çalismalara destek vermesi çok güzel. Büyüksehir ve merkez ilçe belediyelerimiz konu güvenlik, egitim ve saglik oldugunda her zaman destek veriyorlar. Meram Belediyesi’ne 20 araç tahsisi için tüm polis teskilati adina tesekkür ederim. Mustafa Kavus kardesimiz bu konularda çok hassas ve konu kamu hizmeti oldugunda her daim destek içerisinde. Kendilerine tesekkür ediyorum. Yeni araçlarimiz hayirli olsun” diye konustu.

Konusmalarin ardindan Emniyet Teskilati’nin kullanimina sunulan 31 araç yapilan dua ile hizmete basladi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.