Baskan Zolan, Denizli Büyüksehirin Takdir Toplayan Hizmetlerini Anlatti

AK Parti Genel Baskan Yardimcisi ve Yerel Yönetimler Baskani Mehmet Özhaseki’nin katildigi toplantida Büyüksehir Belediyesinin Denizli’de hayata geçirdigi hizmetleri anlatan Baskan Zolan, “Vermis oldugumuz tüm sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalisiyoruz” dedi.

Baskan Zolan, Denizli Büyüksehirin Takdir Toplayan Hizmetlerini Anlatti


AK Parti Genel Baskan Yardimcisi ve Yerel Yönetimler Baskani Mehmet Özhaseki bir dizi program ve ziyaret için geldigi Denizli’de, Büyüksehir Belediyesi Hizmetleri Sunum Toplantisi’na katildi.

Büyüksehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantida, AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Özhaseki’nin yani sira AK Parti milletvekilleri, ilçe belediye baskanlari, belediye meclis üyeleri ve davetliler hazir bulundu. Denizli Büyüksehir Belediyesinin tanitim filmiyle baslayan programda Baskan Osman Zolan, kentte hayata geçirdikleri yatirimlarin yer aldigi bir sunum yapti. Denizli’nin 2004 yilinda AK Parti belediyeciligi ile tanistigini belirten Baskan Zolan, “Bakanimiz Nihat Zeybekci ile baslayan süreçte bu hizmet destanina sizlerin destegi ile bizler devam ediyoruz” dedi.2004 yilindan bu yana Denizli’yi üreten insanlara yarasir bir sehir haline getirmeye devam ettiklerini anlatan Baskan Zolan, “Geçmiste Denizli, alt yapi anlaminda perisan bir durumdaydi. Içme suyunun yüzde 65’i kayip kaçak olarak topraga karisiyordu. Kanalizasyonlar açiktan akiyor ve çocuklarimiz pis sularin içerisinde oynuyordu. Yapmis oldugumuz altyapi yatirimlari ile birçok sorunu çözdük” dedi.Denizli yesil alan miktarinda Avrupa standartlarinin üzerinde

Denizli’de dösedikleri yagmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu hatlarinin toplam uzunlugunun 7 bin 200 kilometreye dayandigini ifade eden Baskan Zolan, “Bu rakamla buradan Çin Seddi’ni geçen bir uzunluk elde ediyoruz. Vatandaslarimizin bizlere güveni ile büyük bir alt yapi hamlesi gerçeklestirdik” diye konustu.

Denizli’de 2004 yilindan önce çok az sayida park olduguna isaret eden Baskan Zolan, bugün kentte bin 200 park bulundugunu, insanlarin evinden çiktiginda 250- 300 metre gittiklerinde mutlaka bir park ile karsilasacaklarini kaydetti.

Denizli’de kisi basi yesil alan miktarini Avrupa standartlarinin üzerine çikardiklarini belirten Baskan Zolan, “Sehrimizin havasi temiz degildi ve Sayin Cumhurbaskanimizin talimatiyla Denizli’ye dogal gaz geldi. Bugün sehir merkezinde yüzde 99 oraninda dogal gaz kullanimini sagladik” ifadelerini kullandi..

“Kültürün, sanatin, bilimin kalbi burada atacak”

2004’den önce Denizli’de gençlerin, çocuklarin spor yapacak alanlari bulunmadigini kaydeden Baskan Zolan, sunlari söyledi:

“Çok sükür bugün hali sahalarimiz, sentetik futbol sahalarimiz, Geleneksel Spor Oyunlari Kompleksimiz, 4’ü ilçemizde toplam 8 kapali yüzme havuzumuz ve adini sayamayacagim birçok spor tesisimiz var. Yüzme basta olmak üzere 20’nin üzerinde bransta ücretsiz spor kursu veriyoruz. Spor alaninda oldugu gibi kültür alaninda da çok büyük hizmetler yaptik. Içerisinde bulundugumuz kongre ve kültür merkezini insa ettik. Kültürün, sanatin, bilimin kalbi burada atacak.” Iklim Eylem Plani’ni gerçeklestirerek uygulamaya basladiklarini anlatan Baskan Zolan, “Bizim amacimiz insanlarimizin saglikli ortamda yasamalarini saglamaktir. Büyüksehir oldugumuzda ‘Denizli merkezde ne varsa tüm köylerimizde, beldelerimizde o olacak’ demistik. Bugün onu yerine getirmenin mutlulugunu yasiyoruz” seklinde konustu.“Ulasim anlaminda da ciddi yatirimlar yaptik”

Denizli genelinde 2000 km soguk asfalt, 700 km’nin üzerinde sicak asfalt ve 10 milyon metrekareye yakin da kilit parke tasi döseyerek insanlari tozdan çamurdan kurtardiklarini belirten Baskan Zolan, “Vermis oldugumuz tüm sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalisiyoruz. Çok sükür, ilçelerimize gittigimizde vatandaslarimiz büyüksehir olmanin mutlulugunu belirtiyorlar. Tarimsal anlamda da desteklerimiz sürüyor. Biz kirsal kalkinmada, insanlarimiza ezberlenmisin ötesinde yeni yollar, yeni alternatifler sunmak adina çalismalarimizi yapiyoruz” diye konustu.

Çevre yolundan köprülü kavsaklara, üst geçitlerden kavsak düzenleme çalismalarina, ulasim anlaminda da çok ciddi yatirimlar yaptiklarini belirten Baskan Zolan, “Denizli’deki 17 köprülü kavsagi bizzat Büyüksehir Belediyemizin bütçesinden gerçeklestirdik. Yerli ve milli Trafik Yönetim Sistemimiz ile sehrin trafik yönetim sistemini olusturduk” diyerek, vatandaslarin hayatini kolaylastiran akilli sehir uygulamalarindan da bahsetti. Denizli’nin 19 ilçesi, 616 mahallesinde hayata geçirdikleri hizmetleri tek tek anlatmasinin ardindan salondan büyük alkis alan Baskan Zolan’in sunumunun ardindan program basina kapali olarak devam etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.