Bakan Kurum Açiklamasi 'Göz Bebegimiz Istanbul'un Yesilligine Yesillik Katiyoruz'

Çevre, Sehircilik ve Iklim Degisikligi Bakani Murat Kurum, Silivri’de yapimina baslanan Millet Bahçesi’nin ilk fidan dikme töreninde yaptigi konusmada, “Bugün göz bebegimiz Istanbul’umuzun yesiline yesillik katiyoruz. Nisan sonu çalismalari bitirecegiz ve büyük bir senlikle de Silivri’de, vatandaslarimizin hizmetine sunacagiz” dedi.

Bakan Kurum Açiklamasi 'Göz Bebegimiz Istanbul'un Yesilligine Yesillik Katiyoruz'


Çevre, Sehircilik ve Iklim Degisikligi Bakani Murat Kurum, Silivri’de yapimina baslanan Millet Bahçesi’nin ilk fidan dikim törenine katildi.

Törene Bakan Kurum’un yani sira bakan yardimcisi Fatma Varank, Istanbul AK Parti Milletvekili Tülay Kaynarca, Silivri Belediye Baskani Volkan Yilmaz, AK Parti Istanbul Il Baskani Osman Nuri Kabaktepe ile çok sayida vatandas katildi.

Millet Bahçesi’nin ilk fidan dikimini Bakan Kurum gerçeklestirdi.

“Göz bebegimiz Istanbul’un yesilligine yesillik katiyoruz”

Törende konusan Çevre, Sehircilik ve Iklim Degisikligi Bakani Murat Kurum, “Biz Millet Bahçesi diye tabir ediyoruz aslinda bir yasam merkezi, bulusma merkezi birlik merkezi olacak, hemen yanindaki Hükümet konagiyla, Kültür merkezi ve buradaki yesil alaniyla Silivri’nin çehresini degistirecek Millet Bahçesi’nin ilk fidanlarini insallah birazdan hep birlikte dikecegiz. Bugün göz bebegimiz Istanbul’umuzun yesiline yesillik katiyoruz. Nisan sonu çalismalari bitirecegiz ve büyük bir senlikle de Silivri’de, vatandaslarimizin hizmetine sunacagiz, bir bahar senligini Silivri’de baslatacagiz” dedi.“Istanbullularin yürüme mesafesinde ulasabilecegi yesil alanlar yapiyoruz”

Istanbullularin yürüme mesafesinde olabilecek yesil alan yaptiklarini söyleyen Bakan Kurum, “Biz milletimizin degerleriyle, kültürüyle ugrasirken maalesef milletimizle hiçbir sekilde ilgisi olmayan sözde çevrecilerin, rant dedigi Istanbul’umuzun en degerli en kiymetli bütün vatandaslarimizin yürüme mesafesinde ulasabilecegi, yesil alanlar yapiyoruz ve onlar sahteliklerine devam edebilirler, sahte söylemlerine devam edebilirler. 46 Millet Bahçemizi de tamamladigimizda Istanbul’umuzda yasayan her bir kardesime ilave bir metre yesil alan daha kazandirmis olacagiz. Ne yazik ki bu Millet Bahçelerinin kiymetini hala bilmeyenler var ve Istanbullulara, aslinda bir taraftan iklim degisikligi ile mücadele bir taraftan da oksijen deposu haline gelecek bu alanlara karsi çikanlara, hala o bilindik hizmet siyasetini yapmayanlara, buraya Silivri’ye gelip su çalismalarimizi görmelerini tavsiye ediyorum. Atatürk Havalimani Millet Bahçesi çalismalarini yaparken, gürültü çikaranlari hepimiz biliyoruz. Iki ay önce sehri ihya edecek projeleri iptal etme törenleri yapanlari da biliyoruz” diye konustu.“Son 20 yilda her sey degisti, CHP zihniyeti degismedi”

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in açikladigi sosyal konut projesiyle ilgili konusan Bakan Kurum, “Sayin Cumhurbaskanimizin liderliginde Türkiye’nin en büyük en kapsamli Sosyal Konut projesini de baslattik. Insallah eylül ayinda Sayin Cumhurbaskanimiz, milletimize bu projemizi müjdeleyecek ve 81 ilimizde oldugu gibi Istanbul’umuza da yeni 10 binlerce konut kazandiracagiz. Vatandaslarimiz büyük bir heyecanla bu projemizi bekliyorlar. Söyle bakin son 20 yila göz gezdirdigimizde yapilanlara baktigimizda, emin olun birçok sey degisti. Dünya degisti, diplomasi degisti, siyaset degisti, Türkiye büyüdü, güzellesti ama bir tek sey degismedi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin zihniyeti degismedi. Yine ayni liyakatsizlik yine ayni ihmalkarlik yine ayni algi severlik yine ayni sosyal medya kurnazliklari ve sosyal medya belediyeciligi. Bakiyorsunuz ki kiymetli kardeslerim biri enkaza çevirdigi park üzerinden fragman yayinliyor, sov yapiyor. Digeri var olan projeleri bile maalesef bitiremiyor. Bir digeri ise milletimize hakaret eder birde sözüm ona bize sahte çevrecilik tasliyor. Ama ne gariptir ki en çokta bunlarin sesi çikiyor. Aksamdan sabaha sosyal medyada sürekli mekik okuyorlar. Sultan Fatih’in de buyurdugu gibi biz öyle bir milletiz ki bizim göçümüzün, azmimizin, eserlerimizin ulastigi yere sizin hayalleriniz bile ulasamaz. Bunlarin simdi yeni bir modasi var, Cumhurbaskanimizin fikirlerini, yatirimlarini millete sanki kendileri yapmis gibi göstermek ve Cumhur Ittifaki’nin kalesi Silivri’den onlara diyorum ki Recep Tayyip Erdogan’in fikirlerini, projelerini çalabilirsiniz ama asla ve asla bu aziz milletin Recep Tayyip Erdogan’a olan askini, sevdasini ve inancini çalamazsiniz“ seklinde konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.