Merdan Yanardağ, canlı yayında itiraf etti! 'Para alıyoruz!'

Son dakika haberler: Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Halk TV, Tele 1 ve KRT'nin CHP ile İYİ Parti’den her ay düzenli para aldığını açıklamıştı. Muharrem İnce'nin iddiasına günler sonra yanıt veren Merdan Yanardağ, "CHP ile zaman zaman yaptığımız anlaşmalar var. Onların mitingini canlı olarak yayınlıyoruz ve bunun karşılığında bir bedel alıyoruz." itirafında bulundu.

Merdan Yanardağ, canlı yayında itiraf etti! 'Para alıyoruz!'
Merdan Yanardağ, canlı yayında itiraf etti! 'Para alıyoruz!'
CHP'den ayrılan ve Memleket Partisi'ni kuran Muharrem İnce sansürcü CHP medyasını ifşa ettikten sonra kendisine saldıranlar olunca isim isim de ifşaatlarını sürdürdü. Tele 1 Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a sert bir cevap veren İnce başta CHP olmak üzere İYİ Parti ve ilgili kanalların adeta 3 maymunu oynamasına neden olan çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;

İŞTE ADIM ADIM MUHARREM İNCE'NİN CHP, İYİ PARTİ VE MEDYA İFŞALARI

'CHP ve İYİ Parti bunlara tehditle maaş ödüyor'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 'Halk TV, Tele 1, KRT, CHP'den ve İYİ Parti'den her ay düzenli maaş alıyor. Miktarlarını bile söylerim.' dedi. Son zamları bilmediğini söyleyen İnce, 'Bizi haber yaptıkları zaman 'maaşı keseriz' diye tehdit ediyorlar.' ifadelerini kullandı.

Merdan Yanardağ, canlı yayında itiraf etti! 'Para alıyoruz!'

Merdan Yanardağ İnce buruşturulup atıldı' deyince ortalık karıştı

Daha sonra bir açıklama daha yaparak Tele1'in Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a yüklenen İnce, 'Merdan Yanardağ denilen bir zat var. Bu zat kendine 'gazeteci' diyor. Bugün bir Tweet atmış demiş ki 'Muharrem İnce'yi bu sistem buruşturup attı.' Yenilen bir adam bir miktar buruşur, doğru.' dedi.

'Merdan uyanıklık yapma. Kaç para aldığını açıkla'

Söz konusu kanalların düzenli olarak CHP ve İYİ Parti'den maaş aldığını açıklayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP tarafından fonlandığını söylediği Tele1'in Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ı sert sözlerle hedef aldı.

Yanardağ'ın CHP ve İYİ Parti'den para aldığını ifade eden Muharrem İnce, 'Ben şerefimin üzerine yemin ederim ki her ay aylık alıyorsun. Sende şeref varsa yemin et almadığına. Ya da alıyorsan kaç para alıyorsun? Uyanık... Önce bunu açıkla tetikçiliği bırak' dedi.

Merdan Yanardağ, canlı yayında itiraf etti! 'Para alıyoruz!'

'Merdan sen mangırsın mangır!'

Eline 200 lira alan İnce, 'Bakın bu 200 lira. Bu 2018'deki İnce, buruşturun yine İnce. Değerine bakıyorum yine 200 lira. Hafif bir ütüyle düzelir. Buruştuk diyelim milletimiz bizi ütüler yine düzeliriz. Yanardağ sen mangırsın mangır, ütü de tutmazsın' dedi.

'Şerefin varsa açıkla'

İnce'nin daha sonra Merdan Yanardağ'a 'Şerefin varsa CHP'den para almadığına yemin et' çıkışı geldi. Bu açıklamanın ardından Merdan Yanardağ adeta ölü taklidi yaptı.

Merdan Yanardağ, canlı yayında itiraf etti! 'Para alıyoruz!'

ÇIKIP CEVAP VERSİNLER

A haber'de konuyla ilgili değerlendirmede bulunan gazeteci Melik Yiğitel 'Bunlar zaten konuşuluyordu. Fakat Muharrem İnce gibi uzun yıllardır siyaset yapan ve o partinin Cumhurbaşkanı adayı olmuş bir ismin söylemesi çok daha önemli. 'Paralı oldukları için ambargo konuyor bana. Benim gölgem bile çıkamaz Halk TV, Tele 1 gibi kanallarda' diyor. Buna karar verebiliyor olmaları finanse ediyor olmalarını gerekçe gösteriyor. Ve şimdi İYİ Parti'nin de bu işin içine girdiğini söylüyor. Dürüstlük abidesi kesinlenler, temiz eller, temiz medya diyenler buyursun açıklasın şimdi. İnce meydan okuyor işte. Çıksın cevap versinler' dedi.

'PARA ALIYORUZ' İTİRAFI

Öte yandan, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin Halk TV, Tele1 ve KRT'yi CHP ile İYİ Parti'nin fonladığını iddia etmesinin ardından Tele1'in Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'dan yanıt geldi.

Yanardağ 'TELE 1, Halk TV ve KRT Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti'den her ay düzenli olarak para alıyormuş. Tele 1 ve tüm televizyon kanallarının gelirleri reklam ve sponsorluk gelirleridir.

Biz bazı hizmet satış anlaşmaları yapıyoruz bunların içinde siyasi partiler de var. CHP ile zaman zaman yaptığımız anlaşmalar var. Onların mitingini canlı olarak yayınlıyoruz ve bunun karşılığında bir bedel alıyoruz.' ifadelerini kullandı.