Ordu Gençlik Merkezi Kitap Kafe Yenilenerek Hizmete Açildi

Ordu Gençlik ve Spor Il Müdürlügü’ne bagli Ordu Gençlik Merkezi bünyesinde bulunan kitap kafe, yapilan yenileme çalismalarinin ardindan hizmete açildi.

Ordu Gençlik Merkezi Kitap Kafe Yenilenerek Hizmete Açildi
Gençlik ve Spor Bakanligi tarafindan, kitap okuma aliskanliginin gelistirilmesi amaciyla hazirlanan proje çerçevesinde, Ordu Gençlik ve Spor Il Müdürlügü kentte faaliyet gösteren gençlik merkezi bünyesinde 7 yil önce kitap kafe olusturmustu.

Gelen ögrencilerin ikramlar esliginde istedikleri kadar ders çalisip vakit geçirebildigi kitap kafe, ortaokul, lise ve üniversite ögrencileri tarafindan 7 gün 24 saat kullanilabiliyor. Konsept ve mimari açidan da ev ortamini aratmayan kafe, ögrencilerin kitap okumasina, ders çalismasina ve arkadaslik ortamlarinin gelismesine de katki sunuyor.

Ordu Gençlik ve Spor Il Müdürü Mustafa Genç, Gençlik ve Spor Bakanligi tarafindan tüm yerlesimlerde kurulan gençlik merkezlerinin gençlere sosyal etkinliklerini rahatlikla yapabilecekleri imkan sundugunu ve kafenin resmi tatiller hariç 7 gün 24 saat açik oldugunu belirtti.

Genç, “Kitap kafe gençlerimiz için yenilendi. Binlerce gencimizin hayata hazirlanmasina yardimci olan sürekli olarak açik Ordu Gençlik Merkezi Kitap Kafesi daha güzel hizmet verebilmesi için, bakanligimizin destegi ile yenilendi. Desteklerinden dolayi Gençlik ve Spor Bakanimiz Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu’na tesekkür ederim” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.