KAYÜ Tomarza Mustafa Akincioglu MYO'da Mezuniyet Coskusu

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Tomarza Mustafa Akincioglu Meslek Yüksekokulu’nda 2021-2022 Egitim-Ögretim dönemi mezuniyet ve sed kusanma töreni düzenlendi.

KAYÜ Tomarza Mustafa Akincioglu MYO'da Mezuniyet Coskusu
Tomarza Kadin ve Gençlik Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine, Tomarza Belediye Baskani Davut Sahin, Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Dervis Boztosun, Mühendislik, Mimarlik ve Tasarim Fakültesi Dekani ve Rektör Danismani Prof. Dr. Okan Karahan, Tomarza MYO Müdürü Ögr. Gör. Ibrahim Bektas, ilçe protokolü, akademisyenler, ögrenciler ve aileler katildi.

Saygi durusunda bulunulmasi ve Istiklal Marsi’nin okunmasiyla baslayan mezuniyet töreninde, ögrenciler sahneye Tomarza Belediyesi tarafindan hediye edilen baretlerle sahneye çikti. Protokol konusmalarinda ise Tomarza Mustafa Akincioglu MYO Müdürü Ögr. Gör. Ibrahim Bektas mezun ögrencileri tebrik ederek, bundan sonraki yasamlarinda basarilar diledi. Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Dervis Boztosun da mezun ögrencileri ve ailelerini kutladi. Kayseri Üniversitesi olarak ögrencilere en iyi sekilde egitim vererek meslek hayatlarina hazirladiklarini belirten Rektör Yardimcisi Boztosun, mezun ögrencilerden hayatta basarili olabilmek için çok çalismalarini, sürekli ögrenmeye açik olmalarini ve kendilerini yetistirmelerini istedi. Rektör Yardimcisi Boztosun; “Bugün burada mezun olan siz degerli mezunlarimiza güveniyorum. Iyi bir programdan mezun oldunuz. Çok çalisarak ailenize, vataniniza ve milletinize sürekli fayda saglayacaksiniz. Tüm mezun ögrencilerimizi kutluyor ve bundan sonraki hayatlarinda basarilar diliyorum” diye konustu.

Tomarza Belediye Baskani Davut Sahin ise konusmasinda mezun ögrencileri kutladi ve belediye olarak Tomarza Mustafa Akincioglu Meslek Yüksekokulu’nun daha da gelismesi için sürekli destekçi olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Protokol konusmalarinin ardindan okul birincisi Recep Dogan, mezunlar adina konusma yapti ve mezuniyet kütügüne plaket çakti. Dereceye giren ögrencilere ödül ve hediyelerinin verilmesi, mezunlarin sed kusanmasi ve mezuniyet belgelerinin takdimi ile tören son buldu.

Tomarza Mustafa Akincioglu Meslek Yüksekokulu’ndan 2021-2022 egitim-ögretim döneminde 30 ögrenci mezun oldu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.