KAYÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 44. Dönem Mezunlarini Verdi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 44. dönem mezuniyet ve sed kusanma töreni düzenlendi.

KAYÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 44. Dönem Mezunlarini Verdi
15 Temmuz Yerleskesindeki Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçeklestirilen mezuniyet törenine, Rektör Prof. Dr. Kurtulus Karamustafa, Talas Belediye Baskan Yardimcisi Ragip Dost, Genel Sekreter Mehmet Akkus, Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Ercan Karaköse, Makina Mühendisleri Odasi Kayseri Sube Müdürü Dursun Ayyildiz, MYO Müdürleri, ögretim elemanlari, ögrenciler ve aileler katildi.

Saygi durusunda bulunulmasi ve Istiklal Marsi’nin okunmasiyla baslayan törende üniversitenin tanitim filmi izlendi. Daha sonra mini Türk Halk Müzigi konseri verildi.

Protokol konusmalarinda Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Ercan Karaköse, tüm mezun ögrencileri kutlayarak konusmasina basladi.

1975-1976 egitim-ögretim döneminde egitime baslayan okullarinin köklü bir geçmise sahip oldugunu hatirlatan Prof. Dr. Ercan Karaköse, 7 bölüm 12 programda ögrencileri en iyi sekilde yetistirerek meslek hayatina hazirladiklarini kaydetti.

Rektör Prof. Dr. Kurtulus Karamustafa ise konusmasinda mezun ögrencileri ve ailelerini tebrik etti. Uygulama ve proje odakli üniversite misyonu ile Kayseri Üniversitesi’nde uygulamali egitime son derece önem verildigini ifade eden Rektör Karamustafa, üniversitenin kurulusundan itibaren OSB’lerde MYO kurma çalismalarini önemsediklerini ifade etti.

Rektör Karamustafa; “Mesleki ve teknik egitim, sanayimizin daha nitelikli isgücüne kavusmasi için önem verilmesi gereken konularin basinda gelmektedir. Mesleki ve teknik yüksekögretimde Türkiye’nin sayili üniversiteleri arasina girmeyi hedef edinen Kayseri Üniversitesi bu alandaki çalismalarini yogun bir sekilde devam ettirmektedir. Egitimi sahaya, yani uygulama alanina tasimaya çalisan üniversitemiz, OSB’lerde OSB MYO kurulma çalismalarinda önemli yol almistir. Mimarsinan OSB’de OSB MYO kurulmasi isini projelendiren, Kayseri 1. OSB’de ise projelendirme asamasinda olan Kayseri Üniversitesi, ögrencinin bizzat meslegini sahada uygulamali olarak ögrenmesini saglayacak ve bu sayede de daha nitelikli egitim alacak ögrencilerimizin is bulmasi daha da kolaylasacaktir. Ögrenci, ögretim elemani, girisimci, mühendis, tekniker ve teknisyen hem üretim merkezleri olan fabrikalarda hem de egitim merkezleri olan okullarda birlikte olabileceklerdir. Ben tüm mezun ögrencilerimizi kutluyor ve bundan sonraki hayatlarinda basarilar diliyorum” diye konustu.

Rektör Karamustafa konusmasinda ögrencilere mezuniyet törenlerinde sed kusatmalarinin ne anlama geldigini de anlatirken, kadim kültürümüzün önemli bir parçasi olan ahiligin sembollerinden sed kusanmanin ögrencilere bilgi, tecrübe, vefa ve sabir degerlerini hatirlattigini ve idrak etmelerinin önemini vurguladigini söyledi.

Rektör Karamustafa; “Annesine ve babasina vefasi olmayan kisinin kendisine, ailesine, yakinlarina, çevresine ve vatanina da faydasi olmaz. Aile içi saygi ve vefa çok önemlidir. Biz üniversite olarak sed kusanma ve mezuniyet törenlerimizde ögrencilerimize bilgi, tecrübe ve sabrin yaninda vefali olmalari gerektigini de vurguluyoruz” seklinde konustu

Protokol konusmalarinin ardindan okul birincisi Aynur Kiranatli, mezun ögrenciler adina konusma yapti ve mezuniyet kütügüne plaket çakti. Mezuniyet töreni dereceye giren ögrencilere ödüllerinin verilmesi ve tüm mezunlarin sed kusanmasi ve mezuniyet belgesi takdiminin ardindan sona erdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.