Karapinarli Kadinlara Ev Kazalarindan Korunma Egitimi

Yesim ile Uludag Soroptimist Kulübü is birligiyle hayata geçirilen ve kadinlarla kiz çocuklarinin egitim, saglik, kisisel gelisim ve haklarla ilgili farkindaligini arttirmak amaciyla 2013 yilindan bu yana sürdürülen Kelebegin Dünyasi projesi söylesileri devam ediyor.

Karapinarli Kadinlara Ev Kazalarindan Korunma Egitimi
Yesim’in de yer aldigi Yildirim Ilçesi Karapinar Mahallesi’nde ikamet eden kadinlari da kapsayacak sekilde büyüyen Kelebegin Dünyasi projesi, “Güçlü kadinlar, umutlu yarinlar” sloganina uygun olarak her ay kendi alaninda uzman konusmacilari kadinlarla bulusturuyor.

Program dogrultusunda geçtigimiz günlerde organize edilen “Ev Kazalarindan Korunmak” baslikli söylesinin konuk konusmacisi Is Güvenligi Uzmani Leyla Öztürk oldu. Karapinar Mahallesi Muhtarlik Binasi Toplanti Salonunda gerçeklestirilen programda konusan Öztürk evlerde yasanabilecek muhtemel ev kazalarina deginerek, söz konusu kazalardan nasil korunulabilecegiyle ilgili katilimcilari bilgilendirdi.

Çocuklari evdeki muhtemel tehlikelerden tehtit ve baski ile korumak yerine onlari tehlike ve güvenlik kavramlariyla ilgili bilgilendirmek gerektigini vurgulayan Öztürk, “Kendimizi en güvende hissettigimiz yer olan evimizde çesitli tehlikelerle karsilasabiliriz. Konuyla ilgili farkindaligimiz ne kadar artarsa bir kaza sirasinda en dogru davranisi sergileme sansi bulabiliriz.” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.