ÇAKÜ Sosyal Bilgiler Meslek Yüksekokulu Kuruldu

Çankiri Karatekin Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu kurulmasi talebi Yüksekögretim Kurulu tarafindan kabul edildi.

ÇAKÜ Sosyal Bilgiler Meslek Yüksekokulu Kuruldu
Çankiri Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) ülke kaynaklarinin yerinde, etkin ve verimli kullanilmasi adina Çankiri’nin da beklentileri, talepleri ve potansiyelleri dogrultusunda meslek yüksekokullarini yeniden yapilandiriyor. Gida ve Tarim Meslek Yüksekokulu’ndan sonra, Çankiri Karatekin Üniversitesi bünyesinde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu kurulmasi talebi de Yüksekögretim Kurulu tarafindan kabul edildi.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda mülkiyet koruma ve güvenlik bölümü altinda özel güvenlik ve koruma programi, is sagligi ve güvenligi programi, sivil savunma ve itfaiyecilik programi, acil durum ve afet yönetimi programi yer alirken, görsel isitsel teknikler ve medya yapimciligi bölümü altinda fotografçilik ve kameramanlik programi; sosyal hizmet ve danismanlik bölümü altinda sosyal hizmetler programi; yönetim ve organizasyon bölümü altinda isletme yönetimi programi bulunacak.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.