Asiri Tüketime Karsi Ikinci El Esyalari Takas Yaptilar

Nilüfer’de bilinçsiz tüketime karsi sürdürülebilir bir yasama dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte; ikinci el giysi, kitap, oyuncak, taki, çanta ve küçük ev esyalari takas edildi.

Asiri Tüketime Karsi Ikinci El Esyalari Takas Yaptilar
Nilüfer Kent Konseyi, asiri tüketime karsi sürdürülebilir bir yasama dikkat çekmek amaciyla takas senligi düzenledi.

Nilüfer Kent Konseyi Kadin Meclisi, Altinsehir Kadin Dayanisma Dernegi ve Çagdas Yasami Destekleme Dernegi’nin de katkilariyla, “Mahallende degistir, dönüstür, paylas” sloganiyla Altinsehir Prof. Dr. Türkan Saylan Parki’nda organize edilen etkinlikte, ikinci el esyalar el degistirdi.

Belirli bir yilda insanligin ekolojik kaynaklara olan talebinin, dünyanin o yilda yeniden üretebilecegi miktari astigi tarihe isaret eden Dünya Limit Asim Günü’nde gerçeklestirilen ikinci el pazarinda vatandaslar, kullanilabilir durumdaki giysi, kitap, oyuncak, çanta, taki ve küçük ev esyalarini ya takas yoluyla, ya da uygun fiyata alma olanagi buldu. Bazi vatandaslar da, evlerinden getirdikleri giysileri Çagdas Yasami Destekleme Dernegi’ne verilmek üzere bagis yapti.

Sarkici Ege Emektar’in, Altinsehir Kadin Dayanisma Dernegi Gençlik Orkestrasi ve Altinsehir Mahallesi Ritim Grubu ile birlikte seslendirdigi sarkilar da, etkinlik alanini senlendirdi. Nilüfer Belediye Baskani Turgay Erdem de, pazar alanini gezerek etkinlige katilanlara duyarliliklarindan dolayi tesekkür etti. Baskan Erdem, Iklim Yili’nda böyle bir etkinligin düzenlenmesinin önemine de degindi.

Sürdürülebilir bir ekosistem için tüketim aliskanliklarini gözden geçirmek, tüketimi ve atiklari en aza düsürmek amaciyla böyle bir etkinlik gerçeklestirdiklerini dile getiren Nilüfer Kent Konseyi Kadin Meclisi Baskani Serpil Altun da, destek verenlere tesekkür etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.