Ahievran'da Kentsel Dönüsüm Hizlaniyor

Kocasinan Belediyesi tarafindan fiziki ömrünü tamamlamis köhne yapilarin yikilarak, daha modern ve yasanabilir konutlarin insa edilmesine yönelik baslatilan Kentsel Dönüsüm Projeleri çerçevesinde Ahievran Mahallesi’nde çalismalar tüm hiziyla devam ediyor. Kocasinan Belediye Baskani Ahmet Çolakbayrakdar, dönüsüm çalismalari çerçevesinde Ahievran Mahallesi’nde 2 konut arsasi ve 1 ticaret ile konut arsasini, yüzde 20 pesin 12 ay taksit seçenegiyle 28 Haziran 2022 Sali günü saat 14.00’de gerçeklestirilecek ihale ile satisa sunulacagini söyledi.

Ahievran'da Kentsel Dönüsüm Hizlaniyor
Baskan Çolakbayrakdar, Kocasinan’i gelecege tasimak için kentsel dönüsüme büyük önem verdiklerini ve dönüsüm projeleri tamamlandiginda yeni bir kayseri ve yeni bir Kocasinan’in sekillenecegini vurguladi. Kocasinan’in daha modern bir sehir görünümü kazanmasi için kentsel dönüsüm çalismalarinin hizli bir sekilde devam ettigini hatirlatan Baskan Çolakbayrakdar, sözlerini su sekilde sürdürdü;

“Kocasinan bölgesi delindigi zaman, kentsel dönüsüm olmazsa olmazlardan geliyor. Köhne binalar ve imarsiz yapilasmalar adina baslatmis oldugumuz kentsel dönüsüm projelerimiz, her bir mahallelerimizde birer birer hizlica devam etmektedir. Bizim için önemli olan kentsel dönüsümde, önceligimiz sosyal bir dönüsümdür. Bölgenin ihtiyaçlari olan her türlü sosyal ihtiyaçlarin karsilanmasidir. Özellikle gelecegimizin teminati yavrularimizin, daha mutlu ve daha huzurlu bir sekilde yasamasi için daha modern ve daha konforlu konutlar insa ediyoruz. Bu anlamda ilçe belediye ölçeginde Türkiye’de en büyük kentsel dönüsüm yapan belediyeyiz. Bölgemizde en büyük kentsel dönüsüm çalismalarindan biri olan Ahievran Mahallemizdeki dönüsüm çalismamizla buranin çehresi degisecek ve yeni bir mahalle olacak. Ayrica bölgenin yasam standardini yükseltecek farkli ve özellikli projeler hayata geçirecegiz. Kocasinan’in her bir mahallesini güzellestirmeye ve degistirmeye devam edecegiz." Baskan Çolakbayrakdar, ‘Insani yasat ki; devlet yasasin’ felsefesiyle daha mutlu bir sekilde vatandaslarin Kayseri’de yasamasi için projelere hiz kesmeden devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan Ahievran Mahallesi’nde 2 konut arsasi ve 1 ticaret ile konut arsasinin yüzde 20 pesin 12 ay taksit seçenegiyle 28 Haziran 2022 Sali günü saat 14.00’de gerçeklestirilecek olan ihale sartname ve eklerinin Emlak Müdürlügü’nden temin edinilebilecegi gibi 222 70 00 numarali telefondan da ayrintili bilgi alinabilecegi kaydedildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.