73 Yasinda Ikinci Kitabini Okurlarla Bulusturdu

Kütahya’nin Tavsanli ilçesinde yasamini sürdüren 73 yasindaki Huriye Asar ikinci kitabini yayinladi. Çok sayida siirinin yer aldigi "Özden Söze" adli kitapta Asar’in köyden kente göçtügü süreç ve birçok pastoral siir yer aliyor. Pandemi sürecindeki kapanma ile ilk kitabini yayinlamayi düsündügünü dile getiren Huriye Asar, Kitap Kulübü Yayinlari’nin ilk kitabi olan Yasadigim Kadar’i yayinladigini daha sonra yazdiklarinin kaybolmamasi adina ikinci kitabini da hayata geçirdiklerini dile getirdi.

73 Yasinda Ikinci Kitabini Okurlarla Bulusturdu
5 yillik ilkokul tahsili oldugunu belirten Asar, “Köyümüz Tavsanli’ya bagli Egriöz köyünde henüz kiz çocuklari pek okutulmazken rahmetli babam bizlere de okul görme firsati verdi. Okudugumuz kadar yasadik desek dogru olur. Bu sebeptendir ilk siir kitabimin adi da Yasadigim Kadar ismini aldi. Önce gözümü açtigim köyümü daha sonra ailemi, evlatlarimi sonra da dünyada görme firsatim olan ülke ve sehirleri yazdim. Bakü’yü de yazdim. Mekke’yi de” diyerek 1970’li yillardan bu yana siirler yazdigini belirtti.

Siirlerini torunlariyla birlikte eski defterlerden bilgisayar ortamina aktarip daha sonrada yayina sunduklarini söyleyen Asar, “Özellikle kapanma döneminde bayram yasayamamistik. Evlatlarimdan torunlarimdan ve kardeslerimden uzak kalinca, en azindan bu siirleri kitap haline getirip onlara hediye eder, bir hatira birakirim diyerek ilk kitabi onlarla paylasmistim. Onlardan gelen manevi destekle Özden Söze adli kitabi da yayinlayabildik. Çok sükür, tek niyetim bizlerin gelip geçtigi yerleri hatirlamalari, unutmamalari” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.