Ümitcan Uygun'a Verilen Cezanin Gerekçesi Açiklandi

Ankara’da Esra Hankulu’nun ölümüne iliskin yargilandigi davada 10 yil hapis cezasi alan Ümitcan Uygun’a verilen 10 yil hapis cezasinin gerekçesi açiklandi.

Ümitcan Uygun’la beraber olan Esra Tanrikulu (25) evinde süpheli bir sekilde ölü bulunmus, sonrasinda geceyi birlikte geçirdigi belirlenen Uygun ‘kasten öldürme’ suçundan çikarildigi Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak cezaevine gönderilmisti. Uygun, olaya iliskin davada ‘neticesi sebebiyle agirlasmis yaralama’ suçundan 10 yil hapis cezasi aldi.

Uygun’a verilen cezanin gerekçesinde, Hankulu’nun Uygun’la evde oldugu bir saatte öldügünün tespit edildigi belirtilerek, Uygun’un Hankulu’na yönelik darp eylemini de gerçeklestirdigi, bunun sonucu olarak da Hankulu’nun fenalastigi aktarildi. Sanik Uygun’un Esra Hankulu’nu bayginlik geçirmesi üzerine diger 2 sanikla banyoya götürüp islatarak kendine getirdigi, kendine gelen Esra Hankulu’nun çay demleyip saniklarla bir süre sohbet ettigi, tüm bunlarin Ümitcan Uygun’un kendisine olumsuz bir tavrinin olmadigini gösterdigine dikkat çekildi. Ümitcan Uygun’un daha sonra Esra Hankulu ile odaya gittigi de göz önüne alindiginda öldürme kasti olmadigi kanaatine varildigi, bu nedenle ‘kasten öldürme’ suçundan degil, ‘neticesi sebebiyle agirlasmis yaralama’ suçundan hüküm kuruldugu açiklandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.