Rusya'nin Ukrayna'ya Saldirilarinda 227 Çocuk Öldü

Rusya’nin Ukrayna’ya yönelik sürdürdügü saldirilarda 227 çocugun hayatini kaybettigi açiklandi.

Rusya ile Ukrayna arasinda 24 Subat’tan beri devam eden savasta sivil can kayiplari artiyor. Ukrayna Bassavciligi’ndan yapilan açiklamada, “14 Mayis sabahiyla 647’den fazla çocuk Rusya Federasyonu’nun Ukrayna’da sürdürdügü genis çapli silahli saldirilardan etkilendi. Resmi verilere göre, 227 çocuk hayatini kaybetti ve 420’den fazla çocuk da yaralandi” ifadeleri kullanildi. Rakamlarin son veriler olmadigi, geçici olarak isgal edilmis ve kurtarilmis bölgelerde çalismalarin devam ettigi aktarildi.

Çok sayida bölge hedef aliniyor

Bassavciliktan yapilan ayrintili açiklamada ayrica; Donetsk bölgesinde 139, Kiev bölgesinde 116, Harkov bölgesinde 99, Çernihiv bölgesinde 68, Herson bölgesinde 48, Luhansk bölgesinde 45, Mikolayiv bölgesinde 44, Zaporijya bölgesinde 28, Sumi bölgesinde 17, Jitomir bölgesinde 15 ve baskent Kiev’de 16 çocugun saldirilardan etkilendigi belirtildi.

Luhansk bölgesindeki Popasno kasabasina 1 Mayis’ta yapilan saldirida agir yaralanan 12 yasindaki çocuk, 12 Mayis’ta tibbi bir tesiste hayatini kaybetmisti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.