Radikal Okullari'nda Coskulu Mezuniyet Kutlamasi

Izmir’in güçlü egitim kurumlarindan Radikal Egitim Kurumlari’nda ortaokul ve lise ögrencileri, zorlu geçen bir egitim ögretim dönemi sonunda diplomalarini aldi. 2021-2022 mezunlari heyecanla keplerini havaya firlatti.

Radikal Okullari'nda Coskulu Mezuniyet Kutlamasi
Özel Bornova Radikal Anadolu Lisesi, Özel Buca Radikal Anadolu Lisesi ve Özel Bornova Radikal Ortaokulu ögrencilerinin mezuniyet töreni Bornova Kampüsü’nde gerçeklesti. Mezuniyet törenine Radikal Okullari Kurucusu Erdal Avci, kurumun yöneticileri, ögretmenleri, ögrenciler ve veliler katildi.

Müzik, sahne performanslari, slaytlar ve isik gösterisiyle davetliler büyük bir cosku yasadi. Kep atma töreni adeta görsel bir sölene dönüstü. Törende dereceye giren ögrenciler anons edilirken, ögrencilere kurum yöneticileri tarafindan plaket takdim edildi.

"En büyük beklentimiz mutlu olmaniz"

Radikal Egitim Kurumlari Kurucusu Erdal Avci, mezun olan ögrencileri tebrik ederek, ilerideki yasamlarinda en büyük beklentilerinin mutlu olmalari olduguna vurgu yapti. Avci, "Izmir Radikal Okullari ailesi olarak özgüven ve özsaygisi yüksek, toplumsal ve evrensel sorunlara çözüm üreten ve en önemlisi Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün açtigi yolda, onun ilke ve devrimlerini kendine pusula olarak belirleyen ögrenciler yetistirmeyi amaçladik. Bizler bu mücadelenin ürünü olan sevgili gençlerimizi ögrenmeyi içsellestiren, toplumun her alanina isik tutan bir mesale olarak yetistirmenin mutlulugunu yasiyoruz. Sevgili ögrencilerimiz, sizleri ugurluyoruz evet ama sunu bilin ki sizlerden ülkemiz ve dünyamiz adina beklentilerimiz çok büyük. Fakat en büyük beklentimiz mutlu olmaniz. Inaniyorum ki, daha iyi bir dünya ancak mutlu bireylerin omuzlarinda yükselecek. Sunu unutmayin; mutlu olmaniz için içerisinde yasadiginiz topluma deger katmaniz, onlarla birlikte üretmeniz, birlikte var olmaniz ve onlara hizmet etmeniz gerekiyor. Hepinize yolunuz açik olsun diyorum ve bu yol, daima evrensel degerlerin ve bilimin isiginda olsun. Daima Atatürk’ün yolu olsun" diye konustu.

Erdal Avci’nin konusmasinin ardindan ögrenciler sahneye çikarak diplomalarini aldi. Mezunlarin diplomalarini almalarinin ardindan ögrencilerin tümü sahneye çikti. Müzik ve dans gösterileriyle mezun ögrenciler keplerini havaya atarken, ardindan ögretmenlerle birlikte dans ederek mezuniyetlerini kutladilar. Mezuniyet töreni DJ performansinin ardindan sona erdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.