Polis Bu Kez Onlar Için Görev Basina Geçti

Kastamonu’da özel egitim merkezinde Engelliler Haftasi’nda düzenlenen etkinlikte polis ekipleri, özel bireyleri unutulmaz bir gün yasatti.

Polis Bu Kez Onlar Için Görev Basina Geçti
Kastamonu Il Emniyet Müdürlügü ve KRONOSPAN Orman Ürünleri A.S. koordinesinde hayata geçirilen "Hayata Renk Verelim 2022" projesi çerçevesinde 10-16 Mayis Engelliler Haftasi’nda Hüseyin Üster Özel Egitim Uygulama Merkezi’nde egitim gören özel bireyler için etkinlik düzenlendi.

Etkinlikte Toplum Destekli Polislik Sube Müdürlügü ekipleri tarafindan zihinsel ve bedensel engelli ögrenciler için özel olarak sisme oyun parki kuruldu. Özel bireyler egitmenleri esliginde gönüllerince oyun parkinda eglendi. Etkinlikte palyaçolar tarafindan çocuklarin yüzleri boyandi. Yemek, pamuk seker ve patlamis misir ikramlarinin oldugu etkinlikte, Kastamonu Il Emniyet Müdürü Yardimcisi Murat Güven ve KRONOSPAN Orman Ürünleri A.S. Insan Kaynaklari Müdürü Umut Yilmaz, özel bireylerle pasta kesti. Etkinlikte ögrencilere çesitli hediyeler de dagitildi.

"Çocugum burada sosyallesti"

Etkinlige katilan özel bireylerin anneleri de büyük mutluluk yasadi. Otizmli birey annesi Feride Isik, çocugunun yapilan etkinlikte sosyallestigini vurgulayarak, "Çocugum burada sosyallesti. Daha önce bu tür aktivitelerde bulunamiyorduk, evden çikamiyorduk. Bugün yapilan etkinlik çok güzel bir aktiviteydi. Degisik ve güzel etkinlikler var. Çocugum yükseklik korkusunu yendi. Güzel vakit geçirdik" dedi."Özel bireylere destek olabilirsek mutlu oluruz"

Etkinlikte konusan KRONOSPAN Orman Ürünleri A.S. Insan Kaynaklari Müdürü Umut Yilmaz ise, "Bugün burada 2022 yilinda Toplum Destekli Polisimiz ile yaptigimiz proje çerçevesinde özel ve engelli bireylere verdigimiz degere de bir virgül koymak adina Engelliler Haftasi’nda engelliler özel egitim ve uygulama okulunda burada onlara bir piknik havasi yasatmak istedik. Onlara kendi hazirladigimiz hediyelerden verdik hem de kendilerini açik havada ögretmenleri ve aileleriyle eglenip mutlu olabilecekleri pamuk seker ve misir ikram ettik. Hoplayip ziplayabilecekleri bir etkinlik düzenlemek istedik. Burada bu projede Il Milli Egitim Müdürlügümüz, Gençlik ve Spor Müdürlügümüz ve Emniyet Teskilatinin degerli personeli ile birlikte hepimiz birlikte çalisiyoruz. Önümüzdeki yillarda bu tarz projelerde birlikte hareket edip hem ihtiyaç sahiplerine hem de özel ögrencilerimize bir nebze destek olabilirsek kendimizi mutlu hissediyoruz" diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.