Özel Insanlar Egitim Merkezi'nde Engelliler Haftasi Kutlandi

Nevsehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlügü Özel Insanlar Egitim Merkezi’nde ‘Engelliler Haftasi’ dolayisiyla düzenlenen kutlama programinda özel insanlar gönüllerince eglendi.

Özel Insanlar Egitim Merkezi'nde Engelliler Haftasi Kutlandi


Toplumun önemli bir parçasini olusturan engellilerin sorunlarinin gündeme getirilmesi, hayata onlarin penceresinden bakilarak farkindalik olusturulmaya çalisilmasi amaciyla her yil 10-16 Mayis tarihleri arasinda Birlesmis Milletler üyesi olan tüm ülkelerde kutlanan “Engelliler Haftasi” dolayisiyla program düzenlendi.

Nevsehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlügü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve zihinsel engelli bireyler için el sanatlari, okuma-yazma ve müzik kurslarinin yani sira kültürel ve sosyal faaliyetlerin gerçeklestirildigi Özel Insanlar Egitim Merkezi’nde düzenlenen programda özel insanlar için çesitli aktiviteler düzenlendi.

Hafta dolayisiyla özel insanlara çesitli hediyelerin de dagitildigi programda spor etkinlikleri, müzik dinletileri, halat çekme ve çuval yarislari ile dart turnuvasi gerçeklestirildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.