Egil Içme Suyu Aritma Tesisi Denetlendi

Diyarbakir Su ve Kanalizasyon Idaresi (DISKI) Genel Müdürü Firat Tutsi, saniyede 20 litre içme suyu üreten Egil Paket Içme Suyu Aritma Tesisini denetleyerek personelden bilgi aldi.

Egil Içme Suyu Aritma Tesisi Denetlendi
Özellikle havalarin isinmasiyla birlikte içme suyu temininde herhangi bir aksaklik yasanmamasi için DISKI Genel Müdürü Firat Tutsi, kent merkezi ve ilçelerde denetimlerini siklastirdi. Tutsi, Egil ilçesine içme suyu saglayan tesiste incelemelerde bulunarak ilgili personelden yürütülen çalismalar hakkinda bilgi aldi. Egil Paket Içme Suyu Aritma Tesisinin, Dicle Barajindan saniyede 20 litre aldigi ham suyu çesitli islemlerden geçirdikten sonra 300 metreküplük depoya aktardigini ifade eden Tutsi, arindirmanin ardindan içme suyunun ilçenin sebekelerine birakildigini belirtti.

Tutsi, yaz aylarinda su tüketiminde yükselme oldugunu ve bu sebeple tesisleri denetleyerek var olan eksiklikleri tespit ettiklerini söyledi.Amaçlarinin sorumlu bulunduklari alanda yer alan her haneye 7/24 kesintisiz içme suyu saglamak oldugunu belirten Tutsi, Egil ilçesinin içme suyu arzinda herhangi bir sorununun bulunmadigini vurguladi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.