Cephede Piknik Oyununun Galasinda Dezavantajli Çocuklardan Üstün Performans

Ankara Büyüksehir Belediyesi Kültür ve Sosyal isler Daire Baskanligi ile Kadin ve Aile Hizmetleri Daire Baskanligi tarafindan yürütülen “Yarinlar ve Umutlar Projesi” çerçevesinde sahnelenen ‘Cephede Piknik’ adli tiyatro oyununun galasi yapildi. Altindag’da yasayan dezavantajli çocuklar tarafindan sahnelenen oyun ayakta alkislandi.

Cephede Piknik Oyununun Galasinda Dezavantajli Çocuklardan Üstün Performans
Genel sanat yönetmenligini usta oyuncu Turgay Tanülkü, yönetmenligini ise Ali Sag’in üstlendigi ‘Cephede Piknik’ adli tiyatro oyununun galasi yapildi. Ankara Büyüksehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Isler Daire Baskanligi ile Kadin ve Aile Hizmetleri Daire Baskanligi tarafindan yürütülen “Yarinlar ve Umutlar Projesi” çerçevesinde Altindag’da yasayan dezavantajli çocuklarin sahneledigi oyun büyük ilgi gördü. Dezavantajli çocuklar tarafindan 6 aylik bir çalisma sonucunda Gençlik Parki Büyük Sahne’de sahnelenen tiyatro oyununa Büyüksehir Belediye Baskani Mansur Yavas’in esi Nursen Yavas, IYI Parti Ankara Il Baskani Yetkin Öztürk, BelPa AS Yönetim Kurulu Baskani Ferhan Özkara, Kültür ve Sosyal Isler Daire Baskani Ali Bozkurt, Sosyal Hizmetler Daire Baskani Adnan Tatlisu, Muhtarlik Isleri Daire Baskani Önder Yanmaz, Beltema Sigorta Genel Müdürü Ali Çaliskan, Hacettepe Üniversitesi Tip Fakültesi Dekani Prof. Dr. Deniz Demiryürek ve çok sayida sanatsever katildi.

Savasin anlamsizligi üzerine yazilan oyunu basariyla sahneleyen çocuk oyuncular, Baskentliler tarafindan dakikalarca ayakta alkislandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.