'By Sempatik' Hakkarililerden Fahri Hemsehrilik Belgesi Aldi

“By Sempatik” lakabiyla taninan ünlü sunucu Yusuf Erbas’a Hakkari Belediyesi tarafindan fahri hemsehrilik unvani aldi.

'By Sempatik' Hakkarililerden Fahri Hemsehrilik Belgesi Aldi
Hakkari Belediye Meclisi, oybirligiyle ünlü sunucuya Fahri Hemsehrilik Berati vermeyi kararlastirdi. Hakkari Valisi ve Belediye Baskan Idris Akbiyik yaptigi açiklamada; “Hakkari’mizin kültürel, sanatsal ve medya tanitim çalismalarina önemli hizmet ve büyük katki saglayan, Hakkari’miz için pozitif lobicilik saglayan, hemsehrilerimize gösterdigi yakin ilgi, alakalarindan dolayi Uluslararasi Radyocular Birligi Genel Baskani da olan ünlü sunucu Yusuf Erbas’a “By Sempatik” Belediye Kanunu 5393 sayili Belediye Kanunu 18. maddesinin (r) bendi uyarinca 2022 /18 sayili meclis karari ile Fahri Hemsehrilik Berati Belgesi verilmesi oy birligi ile kabul edilmistir” dedi.

Belgesini almak için düzenlenen programa katilmak için Hakkari’ye giden ’By Sempatik’, Hakkari Valisi ve Belediye Baskan v. Idris Akbiyik’in elinden ‘Fahri Hemsehrilik Belgesi’ni aldi.

Ünlü sunucu konusmasinda medya mensuplarinin ülke güzelliklerinin tanitilmasina katki sagladigini belirterek, “Biz medya mensuplarinin ülkemizin her kösesindeki güzellikleri tanitmasi, anlatmasi, sehrin kalkinmasina katki saglamasi çok önemlidir. Sinir illerimizden olan Hakkari’deki degisimi, güzelligi gördüm ve elimden gelen destegi saglamaya çalistim. Bu güzel ödülle birlikte daha fazla Hakkari için çalismam gerekecektir. Ben ülkemizin güzel dogasiyla ünlü illerinden Bolu Geredeliyim. Artik ikinci ilimiz de Hakkari oldu. Sahsima verilen bu güzel ve anlamli ödül için büyük bir gurur duydum” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.