Bulgarlar Ucuz Ilaç Için Tekirdag'a Akin Etti

Bulgar turistler ülkelerinde bulamadiklari ilaçlar için Tekirdag’a akin etti. Hafta sonu Bulgar akiniyla Tekirdag’daki eczanelerde zaman zaman kuyruklar olustu.

Bulgarlar Ucuz Ilaç Için Tekirdag'a Akin Etti
Bulgar turistlerin rotasini Edirne’den Tekirdag’a çevirmesi için aylar öncesinde Süleymanpasa Belediyesi tarafindan Yunanistan ve Bulgaristan sinir kapilarinda yapilan çalismalar meyvelerini vermeye basladi.

Rotasini Tekirdag’a çeviren Bulgar turistler, ülkelerinde bulamadiklari ilaçlari Tekirdag’daki eczanelerde buluyor. Geçen haftadan itibaren Tekirdag’daki eczanelerde yogunluk olusturan Bulgar turistler, bugün de sehir merkezindeki eczanelerde yogunluk olusturdu. Eczanelerde zaman zaman uzun kuyruklar olusturan turistler, ilaçlarini aldiktan sonra kentteki magazalarda alisverislerini yapacaklar.

Bulgar turistler ile birlikte Varna’dan Tekirdag’a gelerek onlara rehberlik eden Sükrü Çetin, “Çogu ilaçlar Bulgaristan’da olmadigi için onlara burada daha uygun geliyor. Bu yüzden çok talep var. Her çesit ilaca talep gösteriyorlar. Bazi ilaçlar orada yok. Bazilari da çok pahali oldugu için buradan aliyorlar. Tekirdag’da eczanelere geliyorlar. Alisveris merkezine gidecekler alisveris için. Sahili gezecekler. Tekirdag’in güzel bir sehir oldugunu biliyorlar, daha önceden arastirma yapmislar. Gida olsun, tekstil olsun, mobilya olsun her çesit ürünlere talep gösteriyorlar” dedi.

Turist kafilesine rehberlik eden Mehmet Zeki Gönenç ise, “Bulgaristan Varna’dan arkadaslarimiz var. Hepsi Bulgaristan’dan gelen Bulgar arkadaslar. Ülkemizi, Tekirdag’i ziyaret ettiler. Ilaç ihtiyaçlari var onlari bir eczaneye getirdik. Orada bulamadiklari ürünleri buradan tedarik edecekler. Biz de burada insani olarak yardimci oluyoruz. Ben Tekirdagliyim, Bulgaristan’a Varna’ya gittim. Oralari gördüm. Iyi insanlar, hepsinden biz memnunuz. Simdi onlari burada misafir edecegiz. Ilaç disinda alisveris merkezine gidecekler, genel ihtiyaçlari var. Özel seyleri varsa onlari soramayiz biz, genel ihtiyaç. Alisveris yapacaklar. Çünkü Türkiye’deki, Tekirdag’daki mallari begeniyorlar. Edirne’ye de geliyor bu insanlar. Tekirdag’a da geldiler. Bugün burada onlarla birlikteyiz” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.