Balikesir'de Engellilerin El Emegi Göz Nuru Eserleri Sergilendi

Burhaniye ilçesinde, Engelliler Haftasi çesitli etkinliklerle kutlanirken, engelli vatandaslarin kurslarda ürettikleri el emegi göz nuru eserleri de görücüyü çikti. Türkiye Sakatlar Dernegi Burhaniye Subesinin bahçesinde düzenlenen stant ilgi gördü.

Balikesir'de Engellilerin El Emegi Göz Nuru Eserleri Sergilendi
Burhaniye’de Türkiye Sakatlar Dernegi Subesinin bahçesinde düzenlenen törende saygi durusu ve istiklal marsinin ardindan yapilan konusmalarda engellilerin sorunlari dile getirildi.

Törene katilanlar engellilerin el emegi göz nuru eserlerini yer aldigi sergiyi gezdi. Türkiye Sakatlar Dernegi Burhaniye Sube Baskani Gürsel Vardar, hazirlanan ürünlerin üyelere gelir oldugunu söyledi.

Kursiyerlerden Bahise Zeybek, “ Türkiye Sakatlar Dernegi Burhaniye Subesi olarak haftanin belirli günlerinde Halk Egitimin düzenlemis oldugu kursa geliyoruz. El becerisi isleri gerçeklestiriyoruz. Burada elimizden geldigi kadar farkindalik olusturmaya çalisiyoruz. Her zaman bizim yanimizda olduklarini belirtiyorlar. Ama, bizim hayatimiz sizlere göre gerçekten çok zor. Yollar, kaldirimlar bize uygun degil. Is yerleri, okullar uygun degil. O yüzden bizler isteklerimizi gerçeklestiremiyoruz. Bizde yasanabilir bir hayat istiyoruz” dedi.

Türkiye Sakatlar Dernegi Burhaniye Subesi Baskani Gürsel Vardar da, “ Türkiye Sakatlar Dernegi Burhaniye Subesi olarak el beceri kurslarimizda kursiyerlerimiz el emegi ürünlerini dernegimiz bahçesindeki stantta sergiliyorlar. Oradan 3-5 kurus ailelerine katki saglayan arkadaslarimiz oluyor. Hayata, üretime katiliyorlar. Bu anlamda, kurslarimiz bu sekilde faydalida oluyor. Engelli kardeslerimiz için elimizden geldigince çabaliyoruz. Bu toplumdan da destek bekliyoruz bu konularda. Duyarlilik bekliyoruz” dedi.

Dernek bahçesinde düzenlenen törene Ak Parti Burhaniye Ilçe Baskani Namik Kemal Gedikoglu. CHP Ilçe Baskani Aylin Yildirim, IYI Parti Ilçe Baskani Erdogan Kahya, MHP Ilçe Baskani Murat Kurt, Halk Egitimi Merkezi Müdürü Turan Firat Algül ve vatandaslar katildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.