2. Hukuk Dairesi Baskani Gençcan Açiklamasi 'Evlenmek Mecburi Degildir, Evlenmek Için Evlenmeyin'

Zonguldak’ta mesleki egitim seminerinde konusan Yargitay 2. Hukuk Dairesi Baskani Ömer Ugur Gençcan, avukatlara, evlenmenin mecburi olmadigi konusunda tavsiyede bulundu.

2. Hukuk Dairesi Baskani Gençcan Açiklamasi 'Evlenmek Mecburi Degildir, Evlenmek Için Evlenmeyin'
Zonguldak Barosu tarafindan, Türkiye Barolar Birligi isbirliginde Mesleki Egitim seminerleri dahilinde "Aile Hukuku Uygulamalari" konulu seminer düzenlendi.

Dedeman Otel’de düzenlenen seminere, Zonguldak Baro Baskani Türker Kapkaç, Yargitay 2. Hukuk Dairesi Baskani Ömer Ugur Gençcan ve avukatlar katildi.

Yargitay 2. Hukuk Dairesi Baskani Ömer Ugur Gençcan seminere katilan avukatlara aile hukuku uygulamalari konusunda bilgiler verdi.

Seminerde konusan Ömer Ugur Gençcan, “Sizlere önemli bir sey söyleyeyim; evlenmek mecburi degildir. ’Evlenmeyin’ demedim. Laflar baska yere gitmesin. Su anlamda; evlenmek için evlenmeyin. ’Ben onun su huyunu degistiririm’ diye asla evlenmeyin. Kimsenin huyu degismez. Hem döver içer, içer. Böyle bir kavram yok. Bir ömür boyu anama babama kendime bunu böyle tahammül edebiliyorsam evlen. Geç geliyorsa nisanliyken hep geç gelecektir. ’Evlenince gelir’, gelmez. Bos hayal kurma, yine geç gelir” dedi.

Program sonunda konusan Zonguldak Barosu Baskani Avukat Türker Kapkaç ise, “Zonguldak Barosu olarak yine meslek içi egitim seminerlerine devam ediyoruz. Bugün aramizda Yargitay 2. Hukuk Daire Baskanimiz Sayin Ömer Ugur Gençcan var. Kendisi ömrünün neredeyse büyük bir bölümünü Yargitay 2. Hukuk Dairesinde görev yapiyor. Bugünkü seminer konumuz aile hukuku uygulamalari. Daha önce de baskanimizi 4 yil önce misafir etmistik. Keske firsatimiz olsa da sik sik misafir edebilsek ve ondan bir seyler kapabilirsek. Bugün programimizi tamamlayacagiz. Yeniden egitim programlarina devam edecegiz" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.