Lise Ögrencilerinden SANKO Üniversitesi'ne Ziyaret

Gaziantep Mehmet Emin Er Kiz Anadolu Imam Hatip Lisesi 12’nci sinif ögrencileri, SANKO Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Lise Ögrencilerinden SANKO Üniversitesi'ne Ziyaret
Okul Müdürü Ibrahim Halil Günsever, Psikolojik Danisman Ifakat Dikici, Ingilizce Ögretmeni Esra Altun ve Meslek Dersi Ögretmeni Meryem Tütüncüler esliginde üniversiteyi gezen ögrencilere, akademisyenler tarafindan bilgilendirme yapildi. Saglik Bilimleri Fakültesi Hemsirelik Bölümü Dr. Ögr. Üyesi Hatice Güzel, hemsireligin dünyada ve ülkemizde toplumun gereksinim duydugu, çok çesitli alanlarda istihdam edilme imkanlarina sahip mesleklerden biri oldugunu kaydetti.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Ögr. Gör. Benan Semercioglu ise beslenmenin hastalik gelisiminde ve hastaliklarin önlenmesinde ne kadar önemli oldugunun son 100 yilda yapilan sayisiz arastirmalarla ortaya konulmasiyla birlikte diyetisyenlik mesleginin de gelisme gösterdigini ve diyetisyenlerin çalisma alanlarinin çok fazla oldugunu söyledi.

Saglik Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünün müfredatinda yer alan laboratuvar derslerini yeterli sayida ve donanima sahip alaninda uzman akademik kadrosu esliginde yürüttüklerini ifade eden Ögr. Gör. Semercioglu, ögrencilerin uygulamali derslerini ise SANKO Üniversitesi Hastanesinde aldiklarini belirtti.

Ögr. Gör Semercioglu, Saglik Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünün Saglik Bilimleri Akreditasyon Kurulu’ndan (SABAK) Akreditasyon Belgesi aldigini da sözlerine ekledi. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Ögr. Gör. Hakan Polat, Fizyoterapistlik mesleginin pediatrik, kardiyopulmoner, ortopedik, nörolojik rehabilitasyon, sporcu sagligi gibi çok farkli özellesme alanlari ile genis istihdam olanagi bulundugunu anlatti. Ögr. Gör. Polat, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünün SANKO Üniversitesi Hastanesi’yle de güçlü bir egitim firsati sagladiginin altini çizdi. Tanitim Ofisi Sorumlusu Sema Tavsancil, SANKO Üniversitesi Saglik Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Ilk ve Acil Yardim ile Tibbi Görüntüleme Teknikleri Programlariyla ögrenci kulüpleri, üniversitenin burs ve sagladigi imkanlar hakkinda bilgilendirme yapti.

Üniversitenin laboratuvarlarini ve kütüphanesini gezme firsati da bulan ögrencilerin ziyareti ani fotografi çekimiyle son buldu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI