Ödüllü Tiyatro Oyunu 'Agaçlar Ayakta Ölür' Yalova'da Sahnelenecek

Yalova Belediyesi, basrolünde usta oyuncular Nevra Serezli ve Nuri Gökasan’in yer aldigi ve birçok ödüle layik görülen “Agaçlar Ayakta Ölür” adli oyunu tiyatro severlerle bulusturuyor.

Ödüllü Tiyatro Oyunu 'Agaçlar Ayakta Ölür' Yalova'da Sahnelenecek
Gelenekten Gelecege Ibrahim Müteferrika Kültür ve Sanat Sezonu etkinlikleri çerçevesinde 7 Aralik Çarsamba günü sahnelenecek ‘Agaçlar Ayakta Ölür’ oyunu saat 19.00’da Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde perdelerini açacak.

Alejandro Casona’nin kaleme aldigi ve yönetmen koltuguna Nedim Saban’in oturdugu duygusal komedinin basrollerini Nevra Serezli ve Nuri Gökasan paylasiyor. Meral Asiltürk, Önder Atanakli, Emre Ozan, Meltem Özlevent ve Mehmet Selin Sagdiç da rol aldigi oyun Devlet Tiyatrosu’nda ilk olarak Macide Tanir tarafindan sahnelenmisti. Oyunun degisik bir versiyonu olan filmde ise Yildiz Kenter basrolde oynamisti. “Agaçlar Ayakta Ölür” ile 11 yil sonra tiyatro sahnesine dönen Nevra Serezli, bu rolüyle 9 farkli ödülü kazandi. Nedim Saban’a da en iyi yönetmen ödülü kazandiran oyun bu kez Yalovalilar için sahnelenecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI