Yalova'da Acil Saglik Hizmetlerinde Memnuniyet Yüzde 96

Il Saglik Müdürü Dr. Emrah Eray Acil Saglik Hizmetleri Haftasi nedeniyle açiklamalarda bulundu.

Yalova'da Acil Saglik Hizmetlerinde Memnuniyet Yüzde 96
Eray, Yalova’da acil çagri merkezine ulasan tüm çagrilar için 15 istasyonda 208 personele 7/24 kesintisiz hizmet verildigini söyledi.

Ekiplerin aylik ortalama 9 bin çagriya cevap verdigini ifade eden Eray, kirsalda ilk 30 dakikada yüzde 99, kentselde ilk 10 dakikada yüzde 95 vakaya ulasma oranina sahip olduklarini açikladi.

2022 yilinda 3 yeni istasyonun hizmete girdigini anlatan Eray, “Ilimizde toplamda 26 normal, 1 obez, 1 küvöz ve 2 motosiklet ambulans ile vatandaslarimiza kaliteli ve hizli saglik hizmeti ulastirmaktayiz. 112 hizmetinden faydalanan vatandaslarimizla birebir görüsülerek yapilan anket çalismalari sonucunda memnuniyet oranimizin yüzde 96 olmasi da ekiplerimizin özverili çalismalarinin bir sonucudur” dedi.

Asilsiz çagri ve yol vermeme sorunu

Acil saglik hizmetlerinde yasadiklari sorunlara da deginen Eray, sunlari kaydetti:

“112 olarak yasadigimiz en büyük sorun Acil Çagri Merkezlerine yapilan asilsiz çagrilar ve maalesef trafikte yasadigimiz yol verme sorunudur. Vatandaslarimizca akan trafikte siren sesi duyuldugunda sakin olarak yavaslamak ve yol kenarina çekilmek ambulans geçisini kolaylastiracaktir. Yine 112 AÇM aramalarinda gerekli hassasiyetin gösterilmesi, gereksiz ve asilsiz çagri yapilmamasi, o anda hatta acil saglik hizmetine ulasmaya çalisan gerçek hasta ve yaralilarin haklarina girilmemesi önemlidir. Siz telefonla aradiginizda Komuta Kontrol Merkezi hattini mesgul ederek bir hastanin hayatini tehlikeye atabilirsiniz. Gerekmedikçe sistemin mesgul edilememesi hayati derecede önemlidir. 1-7 Aralik Acil Saglik Hizmetleri Haftasi vesilesi ile bütün 112 çalisanlarimizin haftasini kutluyor ve emekleri için tesekkür ediyorum.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI