Maltepe Kaymakami Tiryaki Açiklamasi 'Hastanede Tedavi Gören Çocuklarimizin Egitimleri De Burada Devam Ediyor'

Hastanede yatarak uzun dönem tedavi gören çocuklarin egitim ihtiyacini karsilayacak Marmara Üniversitesi Tip Fakültesi Basibüyük Prof. Dr. Asaf Ataseven Hastane sinifi hizmete açildi.

Maltepe Kaymakami Tiryaki Açiklamasi 'Hastanede Tedavi Gören Çocuklarimizin Egitimleri De Burada Devam Ediyor'


‘Ögretmenim Elimi Tut Projesi’ çerçevesinde Istanbul Il Saglik Müdürlügü ve Il Milli Egitim Müdürlügü tarafindan yürütülen çalismalar sonrasi hastane bünyesinden uzun süreli tedavi gören çocuklarin egitim hayatlarindan geri kalmamalari amaciyla hazirlanan Basibüyük Prof. Dr. Asaf Ataseven Hastane Sinifi hizmete açildi. Açilisa, Maltepe Kaymakami Bahri Tiryaki, Marmara Üniversitesi Tip Fakültesi Bashekimi Prof. Dr. Osman Hakan Gündüz, hastane sinifi ögretmenleri ve ögrencileri katilim sagladi. Kurdele kesimi sonrasi çocuk servisleri ve siniflari gezildi. Çocuklarin egitim görecegi siniflarda derslerin yani sira ebru gibi sanatsal çalismalar da egitmenler esliginde gerçeklesecek.

“Milli Egitim Bakanligimiz çocuklarimizin durumunu takip ediyor”

Açilisa katilan Maltepe Kaymakami Bahri Tiryaki, “Burada tedavilerini gören çocuklarimizin ayni zamanda egitimleri de devam ediyor. Milli Egitim Bakanligimiz çocuklarimizin durumunu takip ediyor. Ülkemizin çesitli illerinde oldugu gibi hastanemizde de çocuklarimizin tedavisi devam ederken egitimlerinden geri kalmamalari için hastane sinifi açildi. Derslerin yani sira çok sayida faaliyetlerin yer alacagi ayricaliklari da içeriyor” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.