Hakkari'de 33 Yil Önce PKK'li Teröristlerin Katlettigi 28 Kisi Için Mevlit Okutuldu

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bagli Ikiyaka köyünde 33 yil önce PKK’li teröristlerce katledilen 28 kisi için mevlit okutuldu.

Hakkari'de 33 Yil Önce PKK'li Teröristlerin Katlettigi 28 Kisi Için Mevlit Okutuldu


Dogu ve Güneydogu’da terör örgütü PKK’nin Kürt halkina yönelik yaptigi sayisiz katliamlardan biri de 24 Kasim 1989’da Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bagli Ikiyaka köyünde yasandi. Aralarinda küçük yastaki çocuklarin da bulundugu çok sayida masum insan, teröristler tarafindan katledildi. Yasamini yitirenler için katliamin yil dönümünde ilçenin Güngör Mahallesi’ndeki Hazreti Ebubekir Camii’nde mevlit programi düzenlendi.

Programda konusan Hakkari Valisi Idris Akbiyik, ’’Hakkari’miz bugüne kadar 3 bin sehit verdi. Hain PKK terör örgütü, en acimasiz katliamini Yüksekova Ikiyaka köyünde yapti. Tüm sehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil sifalar diliyoruz. Herkes bilsin artik bu topraklarda huzur var, güven var’’ dedi.Programa Hakkari Valisi Idris Akbiyik, Yüksekova Kaymakami Ömer Çimsit, Il Jandarma Komutani Tümgeneral Coskun Sel, Hakkari Il Emniyet Müdürü Salavat Mete Pinar, Yüksekova Ilçe Emniyet Müdürü Hasan Fatih Anamur, Yüksekova Ilçe Milli Egitim Müdürü Yusuf Atael, Esendere Belde Belediye Baskani Dirbaz Büyüksu, Yüksekova Sehitler ve Gaziler Dayanisma Dernegi Baskani Sami Keskin, muhtarlar, STK temsilcileri, kanaat önderleri, kurum müdürleri, asker, polis ve çok sayida vatandas katildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.