Bilisim Sektörünün Temsilcileri 'Devfest 2022 Zonguldak'ta Ögrencilerle Bulustu

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Bilgisayar Mühendisligi topluluklarindan olan Karaelmas Yapay Zeka Toplulugu ve Google Gelistirici Gruplari Zonguldak ekibi tarafindan düzenlenen ‘Devfest 2022 Zonguldak’ programinda, bilisim sektörünün basarili temsilcileri Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ögrencileriyle bulustu.

Bilisim Sektörünün Temsilcileri 'Devfest 2022 Zonguldak'ta Ögrencilerle Bulustu
Mühendislik Fakültesindeki Nail Degirmenci Amfisinde düzenlenen etkinlik, Zonguldak’ta ilk kez bu yil yüz yüze gerçeklesti. Ögrencilerin yogun ilgi gösterdigi etkinlikte, bilisim sektörünün önde gelen isimlerinden olan Google Developer Relations Koordinatörü Beyza Sunay Güner, Halkbank Android Gelistirme Uzmani Hüseyin Karagöz, Teknasyon sirketinde Developer Relations Müdürü Fatih Kadir Akin, Flutter Developer Uzmani Berat Göktug Özdemir, GDSC Facilitator Rümeysa Kara ve Mobil Uygulamalari Uzmani Furkan Kiliç konusma yapti. Konusmacilar, ögrencileri yapay zeka ve derin ögrenme, mobil uygulamalari gelistirme teknikleri, Google topluluklari ve yazilim kodlamasi gibi konularda bilgilendirdi.

Her yil Kasim ayinda Google Gelistirici Gruplari tarafindan dünyanin pek çok ülkesinde ve birçok ilde düzenlenen Devfest etkinliklerinin Zonguldak’taki programinda sektörel bilgi ve tecrübeler gençlerle bulusturularak, bilisim alaniyla ilgilenenlerin farkli bakis açilari kazanmalari saglandi.

Yaklasik 6 saat süren etkinlik, Karaelmas Yapay Zeka Toplulugu Akademik Danismani Ars. Gör. Murat Varol’un konusmacilara tesekkür belgesi takdim etmesi ve toplu fotograf çekimiyle sona erdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.