Kastamonu'da Dügündeki Yemekten Yiyen Damat Ve Davetliler Hastanelik Oldu

Kastamonu’da dügünde ikram edilen yemekten yedikten sonra rahatsizlanan 31 kisi, gida zehirlenmesi süphesiyle tedavi altina alindi. Dügündeki yemege 200 civarinda davetlinin katildigi ögrenilirken, yemekten yiyen damat da zehirlendi.

Kastamonu'da Dügündeki Yemekten Yiyen Damat Ve Davetliler Hastanelik Oldu
Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’nun Inebolu ilçesinde Akgüney ve Doganören köylerinde düzenlenen dügünde ikram edilen yemekten yiyen davetlilerden 31 kisi, bir süre sonra rahatsizlandi. 13’ü çocuk olmak üzere 31 kisinin fenalasmasi üzerine olay yerine çok sayida saglik ekibi ve ambulans sevk edildi. Davetlilerden bazilari ambulanslarla, bazilari da özel araçlarla Inebolu Devlet Hastanesine kaldirildi. Gida zehirlenmesi süphesiyle tedavi altina alinan 31 kisinin tedavilerine baslandi. Dügüne 200 civarinda davetlinin katildigi ve ikram edilen yemekten yedikleri ögrenildi. Dügüne il disindan gelen çok sayida davetlinin de, evlerine dönmek için çiktiklari yolda fenalastiklari ve en yakin hastanelere basvurduklari belirtildi. Olayla ilgili sorusturma devam ederken, Inebolu Ilçe Tarim ve Orman Müdürlügü ekipleri de yemekten numune aldi.

Öte yandan dügünde yedikleri yemekten zehirlendikleri düsünülen davetlilerden halen Inebolu Devlet Hastanesine müracaat edenlerin oldugu ögrenildi.

Ayrica damat Mehmet Akgün de tavuklu pilavdan yedikten sonra fenalasmasi üzerine Inebolu Devlet Hastanesine kaldirildi. Burada ilk müdahalesi yapilan damat Mehmet Akgün’ün durumunun ciddiyetini korumasi üzerine Kastamonu Egitim ve Arastirma Hastanesine sevk edilecegi belirtildi.

Gelin Gaye Demirtas’in babasi Erdogan Demirtas ise, “Neyin ne oldugunu bilmiyoruz. Pilav dokunmus gibi bir durum var ortada. Pilavda tavuk vardi, o dokunmus sanirim. Dügünde en az 200-250 kisi vardi, hepsi de yemekten yediler. Damadin durumu biraz daha agir” diye konustu.

Dügünde yedikleri yemekten zehirlenen davetli, “Köyümüzde dügün vardi. Dügünde tavuk ile pilav yedik. Ondan sonra midemiz bulandi ve istifra ettik. Su anda biraz iyiyim, dügün bir hayli kalabalikti. 200’den fazla kisi vardi. Civar köylerden gelen çok sayida kisi vardi. Hepsi bir köyde birlesti” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.